• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Duncan Jones Warcraft Üçlemesini Konuştu

FİLM

Duncan Jones Warcraft Üçlemesini Konuştu

Tachikoma 22 Mayıs 2016


Background
share close

Duncan Jones pek yakında vizyona girecek Warcraft filminin bir seri halinde devam edeceğini açıklamıştı. Warcraft’ın basın toplantısında gelecek filmlerle ilgili sorulara Jones şöyle yanıt verdi.

Bu kadar büyük filmleri yalnızca tek sıkımlık kurşunlar olsun diye yapmazsınız. Ümidiniz, sonrasında bir veya iki devam filmi daha çekebilmektir. Blizzard’da çalışan Chris Metzen ile imkanlar sağlanır ve Warcraft üçleme haline gelirse hikayenin nasıl olabileceği konusunu konuşuyoruz. Bu filmde oluşturduğumuz temel, ki bunları söyleyerek spoiler vermiş olmuyorum sanırım,  Orcların bir dünyası vardı ve bunu kaybettiler. Frost Worlds’un lideri olan Duratan, halkına yeni bir yaşam alanı sağlayabilmek için yeni bir yer arayışı içinde. Filmin sonunda Orcların hâlâ istedikleri gibi yerleşememiş olduklarını göreceksiniz. Üçlemenin sonunda Orcların köklerini nereye saldığını görmüş olmayı umuyorum.

Filmin oyunlarla ilişkisi hakkında sorulan soruya da şöyle karşılık verdi:geekstra_warcraft (2)

Film tabii ki Warcraft 1’in hikayesini temel alıyor. Bu hikayeyi yıllar önce The Last Guardian adlı bir kitap ile roman formatına getirmiştik ve bu çaba ile oyunun hikayesi biraz daha ete kemiğe bürünmüş oldu. Hatırlamalısınız ki Warcraft 1’in piyasaya çıktığı 1994 yılında oyunların hikaye anlatımı biraz ilkeldi. Dolayısıyla hikayemizi ve karakterlerimizi bu romanın üzerine eklemeler yaparak oluşturduk. Duncan da işin içine dahil olunca mitolojinin temelini oluşturan Alliance ve Horde’un üzerine bir film yapmak istediğimiz netleşti. Her şey burada başlıyor.

3 Haziran’da vizyona girecek filmi Duncan Jones yönetiyor ve kadrosunda Travis Fimmel – Anduin Lothar, Gaula Patton – Garona, Dominic Cooper – King Llane Wrynn, Ruth Negga – Lady Taria, Daniel Wu – Gul’dan, Robert Kazinsky – Ogrim gibi oyuncular bulunuyor.

Bu arada İşCep’in World of Warcraft etkinliği yaptığını biliyor muydunuz? Detaylı bilgiler şurada.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.