• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Star Trek: Beyond 2. Fragmanı

FİLM

[Fragman] Star Trek: Beyond 2. Fragmanı

R.ist.T.O. 23 Mayıs 2016


Background
share close

Star Trek: Beyond’un sırtında iyi bir Star Trek filmi olması dışında, 50. Yıl dönümünde vizyona girecek olması ve şahsen Star Trek’i Star Trek yapan unsur olduğunu düşündüğüm U.S.S. Enterprise’ın gerçek görevini yani “yeni medenyiyetler keşfetmek, daha önce kimsenin gitmediği yerlere gitmek vs…” işleyen ilk film olacak omasının getirdiği ekstra yükler var.

Fast and Furious filminin yönetmeni Justin Lin’in yönetmen koltuğunu Roberto Orci’den devralması sonrasında filmle ilgili genel bir güven kaybı oluşmuştu. “Aksiyon filmi yönetmeni ne anlar Star Trek’ten?” diyenlerden “J.J.’in boşluğunu kimse dolduramaz” diyenlere film ve yönetmeni hakkında bir çok olumsuz görüş belirmişti.

Üstüne sanki apar topar hazırlanmış izlenimi verek ilk fragman gelince beklentiler bir tık daha düştü. Fakat eminim bu fragman tüm fikirlerinizi değiştirecektir.

Star Trek hayranlarının bir kısmı Into Darkness’i de çok aksiyonlu olması gerekçesiyle eleştirmişti ve o insanlar için bu fragman bir hayal kırıklığı yaşatmış olabilir. Fakat bende bıraktığı izlenim, Star Trek’te görmek ve hissetmek istediğim uzayın sonsuz genişliği, her şeyin mümkün olabileceği duygusu, bilinmeyene karşı meydan okuma hislerinin görsel olarak çok iyi anlatılmış olduğu.

Evet çok aksiyon var ama sonsuzluk içinde yeniliklerin keşfi temasının bu fragmanda gerçekten iyi işlenmiş olduğu kanısındayım. CGI kullanımını da beğendim. Uzaylı tasarımlarının kasıtlı olarak, dizilere gönderme olsun diye biraz cheesy bırakıldığı kanısındayım.

Idris Elba’nın tam makyaj ile kamera karşısında olmasını eleştirenler var ama eminim yüzünü göremesek de o role kendinden bir şeyler katarak, “iyi ki Idris oynamış” dedirtecek bir performans ortaya koyacaktır.

Star Trek: Beyond 22 Temmuz’da vizyona girecek. Justin Lin’in yönettiği filmde Chris Pine, Zachary Quinto, Simon Pegg, Karl Urban, Zoe Saldana, John Cho, Anton Yelchin geri dönüyor ve Idris Elba, Sofia Boutella gibi yeni isimler de oyuncu kadrosunda dahil oluyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.