• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] The BFG İçin Featurette

FİLM

[Fragman] The BFG İçin Featurette

R.ist.T.O. 13 Haziran 2016


Background
share close

Disney ve Steven Spielberg’ın Amblin Ent. firmalarından gelen The BFG filminin haberlerini sizinle daha önce de paylaşmıştık.

Kaynak eseri okumadım ama karakterlerle az çok aşinayım. Steven Spielberg’ın çocuksu bir masal hikayesi anlatacağını öğrendiğimden beri takibe aldığım The BFG fragmanları (yakın zamanda sinemada fragmanı izleme fırsatı buldum) ve filmin içinde yaratılan naif, saf atmosferiyle içimi ısıttı.

Aşağıda izleyeceğiniz featurettete Spielberg, Bridge of Spies’daki rolüyle Oscar kazanan Mark Rylance’ın BFG rolü için neden ideal olduğunu anlatıyor.

Filmin konusunu kısaca ele almek gerekirse:

Sophie 10 yaşında meraklı bir kızdır. Şans eseri BFG ile tanışır. Hayatında ilk defa bir dev gören Sophie önceleri BFG’den korkar fakat hemen onun saf, iyi ve dostane bir dev olduğunu öğrenir. BFG Sophi’yi Devler Ülkesine götürür fakat Sophie’nin varlığı BFG kardar iyi olmayan ve fırsatını bulduklarında insan yedikleri söylenen diğer devlerin ilgisini çeker.

BFG Sophie’yi Düşler Diyarında götürür ve orada nasıl düşleri yakalayıp çocuklara gönderdiğini anlatır. Şidmiye kadar hep yanlız yaşamış olan ikili hemen birbirleriyle derin bir bağ kurarlar. Bu sırada devlerin insan dünyasına tehlike arzettiklerini anlayan ikili Londra’ya geri dönerek Kraliçe Victoria’yı yaklaşan tehlike konusunda uyarmaya çalışırlar…

Ronald Dahl’ın romanlarından uyarlanan The BFG Steven Spielberg tarafından yönetiliyor ve Melissa Mathison tarafından senaryolaştırıldı. Oyuncu kadrosunda ise Mark Rylance, Ruby Barnhill, Penelope Wilton, Jemaine Glement, Rebecca hall, Rafe Spall, Bill Hader gibi isimler bulunyor.

Filmin 1 Temmuz’da vizyona girmesi bekleniyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.