• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right  [Fragman] The Mummy Fragman ve Featurette

FİLM

 [Fragman] The Mummy Fragman ve Featurette

Tachikoma 7 Aralık 2016


Background
share close

Geçelerde Universal’ın klasik canavarlar filmini diriltme çabasından bahsetmiştik. Disney’in animasyonlarını live action filmlere dönüştürerek aynı hikayeyi evirip çevirip milyarlarca dolar kazanıyor olması Universal’ın canını sıkmıştır diye düşünüyorum.

90’larda çok başarılı olmuş Brandon Fraser’lı Mumya filmlerinin ardından “mumya” konseptli ilk ciddi film girişimi olacak olan The Mummy filminin fragmanı yayımlandı.

Bir mumya filminden ne beklemem gerekiyor bilmiyorum ama aksiyon adamı Tom Cruise görmekten sıkıldım sanırım ve hem kamera önünde hem de kamera arkasında bir klasiği modernleştirecek adam olarak bana pek güven vermiyor ne yazık ki…

Fragmandan sonra bir de filmle ilgili bir featurette yayımlandı.

Uçak sahnesinin gerçekten parabolik uçuşlar yapan bir uçakta, yer çekimsiz ortam oluşturularak çekilmiş olması çok ilginçti doğrusu.

Filme dönecek olursak, yanılmıyorsam bu kategoriye Dracula, Mumya, Frenkenstein, Kurt Adam, Görünmez Adam giriyor ve klasik canvar film evrenine Dracula Untold filmiyle giriş yapıldığı söylenmişti. Yönetmen Alex Kurtzman son açıklamasında Darcula Untold filminin canavarlar evrenine dahil olmayacağını söyledi.

Dracula Untold pek iyi bir film değildi ve şahsen hem Luke Evans’a hem de Dominic Cooper’a yazık oldu demiştim. Henüz The Mummy filminin Dracula Untold’dan daha iyi bir iş çıkartacağına ikna olmamış olsam da, haksız çıkarsam da sevinirim.

The Mummy filmi Mumya adı ile ülkemizde 9 Haziran 2017’de vizyona girecek. Alex Kurtzman tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Tom Cruise, Annabelle Wallis, Russell Crowe, Sofia Boutella gibi isimler bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.