Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[Fragman] Zaschitniki – Rus Süper Kahraman Filmi

Süper kahraman filmi denince genellikle akla ilk Hollywood gelir ama bu sefer haber Rusya’dan.

Adı “Защитники (Zaschitniki)” olan film Sovyet Rusya’nın soğuk savaş döneminde geçiyor.geekstra_defendersFilmin sinopsisi kısaca şöyle:

Soğuk savaş döneminde gizli bir örgüt “Vatansever” adında bir süper kahraman birliği kurar. Bu birliğin görevi Sovyet Rusya’yı doğa ve insan üstü tehlikelere karşı korumaktır. Çeşitli Sovyet milletinden oluşan birlik uzun süre gizli kalmış, fakat şartlar onların gizli kalmalarına engel olunca aksiyona geçerler.

Anlaşılan 4 ana karakterimiz var ve bu karakterler doğanın belli bir ögesini “güç”leştirmiş gibiler. Biri vahşi doğayı, biri rüzgarı, öbürü toprağı ve diğeri de suyu… Rusça bilmediğim için karakterler ile ilgili bilgiler internetten topladım.

Arsus – Anton Pampushnyy:geekstra_defenders (5)Gücü sanırım bir tür Ayı-adam’a dönüşmek. İnternette bulduğum karakter tanımlarından anlaşıldığı kadarıyla dönüşüm isteğe bağlı ve neresinin ne kadar dönüşeceğini de kontrol edebiliyor. Savaş sırasında dönüşüm durumuna göre kolunda veya sırtında taşıdığı minigunı kullanıyor.

Khan – Sanzhar Madiev:geekstra_defenders (2)Daha çok bıçak, kılıç gibi kesici silahlarda gösterdiği ustalığı ile ön plana çıkan karakterin insan üstü kuvvet sahibi olması dışında başka süper güçleri de olabilir. Silah olarak iki adet hilal şeklinde kılıç kullanıyor ve bu kılıçların şekil değiştirebildiği söyleniyor. Fragmanda duvara yumruk atan arkadaş işte bu.

Ler – Sebastian Sisak-Grigoryan:geekstra_defenders (1)Bu arkdaş işte son toprak bükücü. Taş ve toprağı kontrol edebildiği gibi deprem de yaratabiliyor, hatta dağları bile yerinden oynatabiliyor. Silah olarak ucuna taş bağladığı bir zincir kullanıyor.

Xenia – Alina Lanina:geekstra_defenders (4)Bu karakterle ilgili çok savaş odaklı güç bulunmuyor gibi görünüyor. Suyun içinde ve üstünde hareket edebiliyor, oksijene ihtiyaç duymuyor ve sıcaklık farklarını hissetmiyor.

Kaynak: io9

Sarik Andreasyan tarafından yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Anton Pampushnyy, Sanzhar Madiev, Sebastian Sisak-Grigoryan, Alina Lanina, Valeria Shkirando ve Stanislav Shirin gibi isimler var.

Ülkemizde vizyona girer mi bilmiyorum ama belki festivallerde izleme fırsatımız olur. Filmin 2016 ikinci yarısında Rusya’da vizyona girmesi bekleniyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Comments to [Fragman] Zaschitniki – Rus Süper Kahraman Filmi

  • Buda Rusya’nın Avengers’ı herhalde.

    Neferpitou 5 Ocak 2016 21:54 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Mars Attacks!

Mars Attacks filmini çok severek izlemiştim. Çizgi roman versiyonundan haberim olmadı şimdiye kadar. Klasik tarzına...

Geek Ganimeti Bölüm 5 Yayında!

Geek Ganimeti 5. bölüm yayında! Dolabımdan taşan figür, dvd, bluray ve daha nice ıvır zıvırı...

Kapat