• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Jason Bourne Dönüyor! Matt Damon Röportaj Özeti

FİLM

Jason Bourne Dönüyor! Matt Damon Röportaj Özeti

R.ist.T.O. 14 Şubat 2016


Background

Matt Damon yıllardır kendisine yöneltilen “Bourne’a dönecek misin?” sorusunu “eğer Paul Greengrass dönerse ben de varım” şeklinde yanıtladı durdu. Bakın şimdi ikisi de 5. Bourne filmi için yeniden birlikteler.

Bir Bourne hayranı olarak bu haber beni çok mutlu etti. Aaron Cross’un (Jeremy Renner) Bourne filmini şahsen seriden saymama taraftarıyım. Zaten Cross’un hikayesine de bir devam filmi çekilecekmiş.geekstra_jason_bourne (2)EW, Matt Damon ile remen Jason Bourne adı verilen film hakkında konuşmuş. Ben de bu röportajın kısa bir özetini sizinle paylaşmak istiyorum.

“2007’den bu yana çok şey değişti. Finans sektörü çöktü ve ekonomimiz geriledi, siber savaş ve insani özgürlükler gündemi doldurdu. Tüm bunlar geleceğin nasıl bir yer olacağı konusunu tartışırken toplumsal bilincin içine işleyen konular. Bu gibi olaylar hikayemizin tuzu olacak. İlk üç filme bakacak olursanız, bu filmler Bush yönetimi sırasında çekilen ve o dönemi yansıtan filmler oldu. Bu film de günümüzü yansıtan bir film olacak.geekstra_jason_bourne (3)“Ne kadarını anlatabilirim bilmiyorum fakat Bourne’un günümüzde nasıl biri olacağı konusunda uzun süre konuştuk. Vardığımız sonuç, karakterin halinden memnun, kilo almış ve mutlu olması durumunda anlatılacak bir şeyin olmayacağı doldu. Bu nedenle Bourne Ultimatum üzerinden konuşmaya devam ettik. Filmin sonunda hafızasını geri kazanıyor ve kimlik arayışının sonuna geliyor fakat bu karakterin hikayesini sonlandırıyor mu? Verdiğimiz cevap hayırdı. Bourne karanlık ve uzlaşılmaz bir hayat yaşıyor. Hafızasını geri kazandı ama hayatında pek bir değişiklik olmadı. Bu nedenle Julia Stiles’ın karakterini bulmaya gidiyor ve ondan aldığı cevap ‘her şeyi hatırlıyor olmak, her şeyi bildiğin anlamına gelmiyor’ oluyor. Hâlâ karanlıkta, hâlâ kendini bulamamış bir halde.

“Bu film, Identity ile başladığı yolculuğun son halkası gibi. Yeni bir hikaye değil sanki ilk üçlemenin devamı gibi bir film olacak. Bunun bir sonlanma olduğunu söylemiyoruz ama benim identity (kimlik) hikayemi sonlandırıyor gibi hissediyorum. Kısaca Ultimatum’dan da derine iniyoruz.geekstra_jason_bourne (4)“Her filmde yeni ve iyi bir şey yapmanız gerekiyor ve Alicia bizim ‘yeni ve iyi’ şeyimiz. Kendisi yeni bir karakteri canlandırıyor. Bir bilgisayar uzmanı. Artık kara, hava ve deniz cephelerinin yanında bir siber cephe de var ve bunun etkisi çok büyük. Alicia işte bu büyük yeniliği temsil ediyor. Öte yandan Tommy Lee Jones da aramıza katıldı. O da analog çağın CIA’ini temsil ediyor. Bu iki karakter çok sık zıtlaşıyorlar. Bu filmin en büyük yeniliklerinden biri bu iki karakteri tanıtıyor olmamız. Bourne filmleri konusunda söyleyebileceğim şeylerden biri oyuncu kadrosunun gerçekten çok iyi olması. Projeye dahil olan oyuncuları gördükçe her seferinde hayran kalıyorum. Eğer Bourne filmlerinin başarısının altında bir formül yatıyorsa, bu en iyi oyuncuları seçiyor olmamız olabilir. Alicia ve Tommy Lee kesinlikle en büyük silahlarımız olacak.”

Eğer röportajın tamamını okumak istiyorsanız EW’nun sitesine göz atabilirsiniz (ama ingiliççe).

Jason Bourne 29 Temmuz’da vizyona girecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
[Fragman] Arrow 4. Sezon Finali

Bu sezon hayal kırıklığı yaşatmış olsa da hiç yoktan iyidir diyerek izlemeye devam ediyorum diziyi....

Minecraft Dünyalarına Dokunun!

Minecraft gerçekten çağımızın yeni digital Lego oyunu olarak rahatlıkla anılabilir. Ne inşa etmek istediğiniz tamamen...

Kapat