• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Jon Favreau Marvel İçin Yeniden Yönetmenlik Yapabilir

FİLM

Jon Favreau Marvel İçin Yeniden Yönetmenlik Yapabilir

R.ist.T.O. 3 Mayıs 2016


Background
share close

Jon Favreau Marvel sinematik dünyasının mimarlarından biri olarak gösteriliyor. Çok yerinde bir tanım olduğunu düşünüyorum. Iron Man 1 ve 2 filmleriyle Marvel Studios’u ayağa kaldıran ve Iron Man gibi geleneksel olarak çok popüler olmayan bir karakteri MCU’yu taşıyan ana kolonlardan biri haline getirmiş olması büyük bir başarı.

IGN için yaptığı bir röportajda Favreau’ya Marvel filmlerine yönetmen olarak dönüş yapması için ne gerektiği sorulduğunda şöyle yanıt verdi:

İyi bir hikaye. Orada çalışan inanları tanıyorum ve onları severim. Avengers filmlerinde yönetici yapımcı olarak çalışmaya devam ediyorum ve çıkardıkları işi çok beğeniyorum. Ben orada izimi bıraktım gibi hissediyorum. Mavel dünyası yeni bir yaratıcı ekip ve taze sesleriyle iyi ellerde.

Bence en doğru insanlarla çalışıyorlar Kahramanların Savaşı’ndan çok etkilendin ve Guardians of the Galaxy beklenmediğim harika bir film oldu. Benim MCU’da artık nasıl yer alacağım çok farklı olabilir. Aradan 10 yıl geçti ve artık o dünyada bir ihtiyar sayılırım. Fakat bu konu hakkında çok konuşuyoruz ve MCU’da hem kameranın önünde hem de arkasında olan özel bir konumum var. Bu çok hoşuma gidiyor.geekstra_jonBenim yönetici yapımcı olmamın dışında katkı yapabileceğim bir alan olup olmadığını konuşuyoruz. Eğer yakında bir fırsat ortaya çıkarsa çok şaşırmam fakat henüz benim sırtlayacağım bir karakter veya film belirlenmiş değil çünkü MCU artık o kadar büyüdü ki her şeyin nasıl işlediği ve parçaların nasıl oturduğunu artık çok da fazla anlamıyorum. Ben MCU daha çok küçükken bir parçasıydım ve artık çok büyüdü ve çok iyi yaratıcıların kontrolünde.

Favreau Disney için yaptığı son film olan Jungle Book’un başarısının keyfini sürmekte. Jungle Book’un devam filmi şimdiden yeşil ışık almış bulunuyor.

Açıkçası Favreau bir Marvel projesinin yeniden başına gelecekse, Guardians gibi beklenmedik bir proje olması taraftarıyım. Evren giderek genişliyor ama çok büyük ölçekli bir hikaye olmasındansa Favreau’nun biraz daha izole kendi halinde bir hikaye anlatması hoş olabilir.

Ghost Rider rebootu mesela? Veya belki bir Iron Man filmi daha? Robert Downey Jr. bir solo Iron Man filmi daha yapabileceğini söylemişti. Bence RDJ’in Iron Man’e veda filmini Favreau ile birlikte çekmesi harika olur.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.