• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV Sinemalara Geliyor!

FİLM

Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV Sinemalara Geliyor!

ExOblivione 2 Ağustos 2016


Background
share close

Selam gençler! Sizlere, özellikle de Final Fantasy sevdalılarına çok acayip bir haberimiz var. 30 Eylül’de satışa çıkacak Final Fantasy serisinin son oyunu Final Fantasy XV’in dünyasında geçen ve oyundan önceki olayları işleyen Kralın Kılıcı (Kingsglaive): Final Fantasy XV Amerika ile aynı anda, 19 Ağustos’ta ülkemizde vizyona giriyor!

Türkçe dublaj ve altyazı ile vizyona girecek olan film, animasyon teknolojisinin geldiği son noktayı göz alıcı görselleri, aksiyon dolu sahneleri, ünlü seslendirme kadrosu ve heyecan verici hikayesi ile beyazperdeye taşıyor.

Filmin gerçekten harika bir afişi olduğunu söylemeden geçmeyeceğim.

Kingsglaive_Final_Fantasy_XV_Poster_2016_k
Filmin Türkçe Afişi

İçinizden hatırlayanlar vardır, ilk Final Fantasy filmi olan Final Fantasy : Spirits Within duyurulduğunda animasyon teknolojisine ağzımız açık bakakalmıştık. Film ülkemizde 2001 yılında vizyona girmişti ve sırf gerçek gibi olan görüntüleri büyük ekranda izlemek için koşa koşa sinemaya gitmiştim. Her ne kadar filmin kendisi hayal kırıklığı yaratmış olsa da, görselleri gerçekten zamanın ötesindeydi.

Şimdi bu ilk filmden 15 sene sonra yeni bir Final Fantasy filmini vizyonda izleyebileceğiz.

FFXV_5
Sean Bean tarafından seslendirilen Kral Regis

Filmin konusuna gelirsek. Kutsal Kristal’in evi olan büyülü Lucis krallığı, onu çalmak isteyen Niflheim imparatorluğu tarafından tehdit edilmektedir. Lucis Kralı Regis’in (Sean Bean) emrinde, kralın büyü gücüyle donatılmış Nyx (Aaron Paul) ve bir grup seçilmiş askerden oluşan Kingsglaive birliği yer almaktadır. Bu birlik Kral Regis’i ne pahasına olursa olsun korumakla görevlendirilmiştir.

FFXV_7
Aaron Paul’un seslendirdiği Nyx

İmparatorluğun ezici askeri gücü karşısında daha fazla dayanamayan Kral Regis zorlu bir kararla karşı karşıya kalır – oğlu Prens Noctis ile Niflheim’ın tutsağı Tenebrae Prensesi Lunafreya’yı (Lena Headey) evlendirmek ve topraklarının hakimiyetini imparatorluğun emrine vermek.

FFXV_18
Lena Headey tarafından seslendirilen Lunafreya

Kralın pes etmesine rağmen kısa sürede imparatorluğun kötü emellerini gerçekleştirmesi için hiçbir şey uğruna durmayacağı belli olur. Şimdi Niflheim İmparatorluğu ve dünyanın hakimiyeti arasında duran tek engel Kingsglaive’dir.

image-Square-Enix-Kingsglave-Final-Fantasy-XV-cast-Sean-Bean-Lena-Headey-Aaron-Paul-

Filmin seslendirme kadrosu da oldukça zengin. Game of Thrones’dan tanıdığımız Sean Bean ve Lena Headey yanı sıra Breaking Bad dizisi ve Need For Speed filminde rol alan Aaron Paul’da seslendirme kadrosundaki popüler isimlerden.

Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV 19 Ağustos’ta sinemalarda! Serinin meraklıları kaçırmasın diyor ve sizleri Türkçe altyazılı fragmanına alıyoruz.

Hadin

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.