• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Margot Robbie’nin Tonya Harding Filmine Yönetmen Bulundu

FİLM

Margot Robbie’nin Tonya Harding Filmine Yönetmen Bulundu

Tachikoma 20 Haziran 2016


Background
share close

I, Tonya adındaki film eski Amerikalı buz patencisi Tonya Harding’in hayatını anlatan bir biyografi filmi ve daha önce Tonya’yı Margot Robbie’nin canlandıracağı duyurulmuştu. Şimdi de Variety’nin haberine göre filmi Craig Gillespie’nin yöneteceği kesinleşmiş.

Gillespie’yi Lars and the Real Girl, Fright Night, The Finest Hours gibi filmlerden tanıyoruz. Şahsen Lars and the Real Girl dışındaki filmlerini pek beğenmesem de Margot Robbie ile birlikte bu ikilinin Tonya’nın skandallı hayatını iyi anlatabileceğini düşünüyorum.

geekstra_tonya harding
Tonya Harding

Tonya Harding’in hikayesini bilmeyenler için kısa bir not:

Tonya Harding ABD buz pateni sporcusu olarak Olimpiyatlara katılmış biri fakat aynı zamanda 1994 yılında eski kocası ve bir grup insanı en yakın rakibi Nancy Kerrigan’ın bacaklarını kırmaları için göndermiş. Nancy Kerrigan saldırı sonucu hafif bir yaralanma ile kurtuldu ve iyileşmesi sonrasında Tonya Harding ile birlikte ABD’yi temsilen katıldığı 1994 Kış Olimpiyatlarında gümüş madalya kazandı. Tonya Harding ise 8.likte kaldı.

Daha sonra saldırı ile ilgili açılan soruşturmada saldırıyı gerçekleştiren eski kocası ve diğer zanlılar hapis cezasına çarptırılır fakat Harding suçlu olduğu beyanını yaparak para cezası, kamu görevi ve 3 yıllık gözetimli serbestlik ile kurtuldu. ABD Buz Pateni federasyonu geçmiş şampiyonluklarını geri aldı ve ne sporcu ne de antrenör olarak profesyonel Buz Pateni faaliyeti göstermesini yasakladı.

Filmin senaryosu Steven Rogers tarafından yazıldı ve senaryonun Harding ve eski kocası ile yapılan röportajlar yapılarak yazıldığı söyleniyor. Söylentiler bu filmin bir zamanlar bir ulusun hayran olduğu ve sonrasında da düşman bellediği bir kişiyi hümanist bir bakış açısıyla yeniden değerlendirmek.

25 FEB 1994:  NANCY KERRIGAN ACKNOWLEDGES THE CROWD AFTER FINISHING HER LONG PERFORMANCE AT THE FIGURE SKATING COMPETITION AT THE 1994 WINTER OLYMPICS IN LILLEHAMMER. KERRIGAN FINISHED IN SECOND PLACE. Mandatory Credit: Chris Cole/ALLSPORT
25 FEB 1994: NANCY KERRIGAN ACKNOWLEDGES THE CROWD AFTER FINISHING HER LONG PERFORMANCE AT THE FIGURE SKATING COMPETITION AT THE 1994 WINTER OLYMPICS IN LILLEHAMMER. KERRIGAN FINISHED IN SECOND PLACE. Mandatory Credit: Chris Cole/ALLSPORT

Konu az da olsa ilgimi çekiyor doğrusu ve Margot Robbie’nin de oynayacak olması büyük bir artı. Bu filmde Margot Robbie’nin çok geniş ve çeşitli duygusal oyunculuk sergileyeceğini tahmin ediyorum ve bunu da görmek için sabırsızlanıyorum.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.