• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Matt Damon Yeni Bourne Filmi Hakkında Konuştu

FİLM

Matt Damon Yeni Bourne Filmi Hakkında Konuştu

Tachikoma 24 Mart 2016


Background
share close

Empire ödüllerinde Matt Damon yeni Bourne filmiyle ilgili konuştu. Geçmiş Bourne filmlerinin “Bourne xxx” şeklinde adlandırıldığını hatırlarsınız. Fakat serinin yeni filmi bu formülü bırakarak yalnızca “Jason Bourne” adıyla vizyona girecek. Konu ile ilgili Damon şöyle bir açıklama yaptı.

“The Bourne Bilmemne” şeklinde bir isim vermeyi düşündük fakat bu filmi serinin diğer filmlerinden ayırmak istedik. Aradan çok zaman geçti. Bizim Bourne filmlerimiz bir adamın kimliği ve o kimliği arayışıyla ilgiliydi. Üçüncü filmin sonunda “ben artık Jason Bourne değilim” diyen bir karakterimiz var. Çok fazla bir şey açıklamadan, yeni filmde “o zaman bu adam kim?”, “öylece terk edilmiş bu kimlik ne ifade ediyor?”, “Tüm bunlar ne anlama geliyor?” gibi soruları ele aldığımızı söyleyebilirim. Filmi izlediğinizde başlık biraz daha anlam kazanacaktır diye düşünüyorum. Bu başlık doğru bir seçim geldi çünkü filmin anlattığı konu için kilit bir öneme sahip ve geçmiş filmlerle bu filmin iyi bir yönden farklı olduğunu gösteriyor. Aradan 10 yıl geçti sonuçta…

Jason Bourne günümüzün politik iklimine de nabız tutacak.

Yönetmenlik koltuğunda bir kes daha Paul Greengrass var. Matt Damon ile birlikte oyuncu kadrosunda ise Alicia Vikander, Tommy Lee Jones, Riz Ahmed, Julia Stiles ve Vincent Cassel bulunuyor.

Film 29 Temmuz 2016’da vizyona girecek.
Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.