• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right ANİME
  • keyboard_arrow_right Pokemon Filmi Geliyor

FİLM

Pokemon Filmi Geliyor

R.ist.T.O. 14 Temmuz 2016


Background

Son bir iki haftadır sosyal medya ve genel olarak internet Pokemon Go ile sarsılıyor. Aldığım duyumlara göre Pokemon Go kullanıcılarının sayısı Tinder’ı ve Tweeter’ı geçmiş durumda.

Ben de pasif bir Pokemon severim ama hem ülkemizde uygulamanın desteklenmiyor olması hem de fiziksel olarak dışarıda bulunmayı gerektiren oyun mekaniği nedeniyle pek ilgimi çekmiş değil.

Deadline’a göre Legendary Pictures Pokemon filmi yapma hazırlığında. Henüz beyaz perde için film haklarının alındığı konusunda bir açıklama yok fakat Pokemon Go’nun başarısından sonra animasyonlardaki hikaye yapısını bile takip etmeden yep yeni bir kurgu ile bile Pokemon filmi yapılabilir durumda (ne de olsa artık hepimiz Pokemon antrenörüyüz).geekstra_pokemon goPokemon oyunu ilk olarak piyasaya çıktığında sene 1996 idi. Gameboy’da oyunu oynama fırsatı bulamamıştım (o yıllarda Gameboy dönemimden çıkmış ve sahip olduğum 3 Gameboyun hepsi bozuktu) ama sanırım üniversitedeyken 6 Pokemon oyununu emülatör kullanarak oynadım ve bitirdim (takas ile elde edilen Pokemonları elde edemedim tabii). Şimdiye kadar dünya çapında 280 milyon adede yakın Pokemon oyunu satıldığı tahmin ediliyor (tüm oyunlar). Pokemonun 19 uzun metraj animasyon filmi vizyona girdi.

Live action bir Pokemon filmi şimdiye kadar yapılmadı diye biliyorum. Live action bir Pokemon filmine gider miyim? Vizyonda olmasa bile kesin izlerim ama parasını verip sinemalarda izleyeceğim konusunda biraz şüpheliyim. Fakat Pokemonun var olan hayran kitlesi ve geniş yaş grubuna hitap ediyor olması olası bir Harry Potter seviyesinde bir serinin oluşmasına neden olabilir. Dragon Ball: Revolution olmadıktan sonra her türlü para yapacaktır.

Gençler Pokeomon Go oynuyor musunuz? Live action filmini izler miydiniz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.
  1. Cagatay C on 15 Temmuz 2016

    Ilk pokemon secerken herkesin kafasi karisiyor. Nesi karisiyor anlamiyorum. Secilecek pokemon bellidir. Tartismaya bile gerek yok.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
Constantine’in Yayın Tarihi Duyruldu!

Sanırım yakında ekranlarımıza gelecek çizgi roman uyarlaması diziler arasından en çok merak ettiğim Constantine. Flash’ın...

[İnceleme] Deadpool İzledik!

Yazımıza, FRPNET, Level, Merlin’in Kazanı, Multiplayer, Marmara Çizgi, Alt Evren, Paralel Evren, JBC yayıncılık ve...

Kapat