• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Ridley Scott’tan Bir Western Gerilim Filmi: Wraiths of the Broken Land

FİLM

Ridley Scott’tan Bir Western Gerilim Filmi: Wraiths of the Broken Land

Tachikoma 12 Mayıs 2016


Background
share close

Deadline’ın haberine göre, The Martian ekibi yeniden bir araya geliyor ve bu sefer vahşi batıyı beyaz perdeye aktaracaklar. Ridley Scott, Drew Goddard’ın senaryosunu yazacağı Wraiths of the Broken Land romanını filmleştirecek.

Wriaths of the Broken Land yazar/yönetmen S. Craig Zahler’in ikinci western romanı. Zahler’in kendi romanından sinemaya uyarladığı Bone Tomahawk filmi hem gişede başarılı olmuş hem de büyük övgüler almıştı.geekstra_wraithsZahler’in daha önceki röportajlarında Wraiths of the Broken Land romanını sinemaya aktarmak konusunda şüpheli olduğunu çünkü romanda olan bitenleri tek bir filmde anlatmak mümkün olmayacağından kitabın üçte ikisini kırpması gerekeceğini söylemişti.

Wraiths’in sinema uyarlamasında Zahler’in pek bir ilgisi olmayacak gibi geliyor ve Drew Goddard’ın Andy Weir’ın romanını nasıl budayıp sinemaya uyarladığını gördüğümüz için içerik fazlasının bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Filmleri kitaplarla kıyaslamak artık haksızlıkmış gibi geliyor (ki bu kıyaslamayı yapacak olursak Marslı flimi kitabı okumamış olanlar için iyi bir uyarlama fakat kitabı keyifli kılan çoğu detayın kesilip atıldığı içi boşaltılmış, kendi içinde eğlenceli fakat kitabın hakkını tam verememiş bir benzetmeydi bence).

Kitabın konusu kısaca şöyle:

İki kız kardeş kaçırılmıştır ve fahişeliğe zorlanmaktadır. Bu iki kızı kurtarmak için erkek kardeşleri ve babaları tüm zorlukları aşarak onları kurtarmaya çalışacaktır.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.