• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right KİTAP
  • keyboard_arrow_right The Dark Tower Filminde Idris Elba ve Matthew McConaughey!

FİLM

The Dark Tower Filminde Idris Elba ve Matthew McConaughey!

R.ist.T.O. 3 Mart 2016 1


Background
share close

Stephen King’in epik eseri The Dark Tower’ın film uyarlaması nihayet çekimlere başlayacak! Filmde Roland karakterinin Idris Elba tarafından oynanacağına yönelik aylardır söylentiler ve dedikodular internet alemlerinde geziniyordu. Stephen King, Twitter’dan yaptığı paylaşım ile Idris Elba’nın rölünü doğruladı.

Bir çok fan bu habere pek sevinmemiş görünüyor.

Filmi yönetecek olan Nickolaj Arcel ve Stephen King’in EW ile yaptığı röportajı kısaca özetleyecek olursam:geestra_dark_tower (2)

Stephen King’in en iyi yaptığı şey gündelik şeylerle normal dışı şeyleri çok iyi harmanlaması. Bence “The Dark Tower” romanları bilim kurgu, fantezi ve modern dönem hikayelerinin bir karışımı.

Filmin büyük bir çoğunluğu günümüzde geçecek.

Bazı hayranlar, anlaşılır bir şekilde ‘ırksal gerilim unsurlara ne olacak?’ diye soruyorlar.  Fakat hikaye ilerledikçe o tarz unsurları nasıl ele aldığımızı daha net görebilecekler.

Matthew inanılmaz bir oyuncu ve her şeyi yapabilecek biri. Benim gözümde Walter Padick, her şeyi yapabilen biri. O, zamansız bir büyücü. Bir Stephen King hayranı olarak Walter’ı çeşitli şekillerde okudum ve deneyimledim. Dünyaya bakışı şekli çok ilginç. Hayata bir şekilde sevinç ve heyecan ile bakıyor ama aydınlık ve karanlık bağlamında karanlık tarafta olan biri. İşlerken en çok keyif aldığım karakterlerden biri.

King’in film ile ilgili söyledikleri de:geestra_dark_tower (1)

Bu kitabın film haline gelmese yolculuğu çoook uzun. Dark Tower’ın ilk hikayesini yazdığımda üniversite sonuncu sınıf öğrencisiydim ve şimdi yapım hazırlığında. Çok mutluyum ama biraz da şaşkınım.

Film kitabın ilk cümlesiyle başlamalı. Bu konuda biraz ısrar ettim.

Film media res’de başlıyor. Yani kitapların başı değil ortasından. Bu hayranları biraz üzebilir ama bunu kabulleneceklerdir çünkü hikaye bu.

Idris Elba’nın seçilmiş olmasına bayıldım. Harika bir oyuncu ve günümüzün en iyi oyuncularından. Ben kitapları yazarken Roland karakteri için aklımda Clint Eastwood vardı. Spaghetti Westernleri çok severdim. Eastwood’un yüzüne yakın çekim yaptıkları sahneleri, özellikle de çölde uzun süre kaldığı için yüzünün güneş yanığı olduğu sahneler favorilerim. O sahneleri gördüğümde ‘işte benim Roland’ım bu’ derdim.

Fakat yıllar geçtikçe karakterin kafamdaki kimliği değişmeye ve sivrilmeye başladı. Benim için o artık Eastwood değil sadece Roland.

Benim için karakter aynı karakter. Neredeyse ‘İsimsiz Adam’ vari bir Sergio Leone karakteri gibi. O beyaz olabilir, siyah olabilir hiçbir fark yaratmaz. Ayrıca karakterin öz hikayesi için yeni ve heyecanlı fırsatlar sunduğunu düşünüyorum.

The Man In Black konusunda pek düşünmedim. Fakat filmlerde artık Roland’ın izini sürdüğü gizemli bir gölge olmaktan çıkacak. Filmin kurgusu karakterin gözler önünde olmasını gerektiriyor.

Kitapları okumamış biri olarak kişisel görüş bildirecek bir durumda değilim. Serinin hayranları olan Kafkaesk ve ExOblivione’nin konuya yorumlarını katacaklarını düşünüyorum.

Son bir soru gençler, Roland karakterini Idris Elba’nın oynuyor olması gerçekten önemli mi?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.