• Home
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right X-MEN APOCALYPSE
 • keyboard_arrow_right X-Men Apocalypse’ten Beklediğimiz 4 Şey

FİLM

X-Men Apocalypse’ten Beklediğimiz 4 Şey

R.ist.T.O. 14 Ocak 2016 2


Background
share close

geekstra_x-men-appcalypse-(4)X-Men Apocalypse 2016’nın en çok beklenen filmlerinden. Apocalypse, Star Wars bağlamında düşünecek olursak, “Revenge of the Sith” gibi. Yani orijinal X-Men serisinden sonra First Class ile başlayan prequel üçlemesinin son ayağı olacak.

Star Wars’tan farklı olarak X-Men prequel üçlemesi orijinal üçlemeden daha iyi olduğu iddia edilebilecek bir seri bence (orijinal üçlemeden yalnızca X-II’yi prequel üçlemesi ayarında görüyorum).

“Zaman içinde X-Men” konsepti gayet yaratıcı bir konseptti. Ayrıca eninde sonunda güncel bir dönemde yer alacak (çünkü seyirci ile aynı zaman dilimini paylaşmak ve “güncel olmak” özellikle genç izleyicilerle etkileşim için çok önemli) yeni X-Men ekibi için “altı dolu” bir sıçrama tahtası sunacak olması da hem izleyici hem de yapımcılar için çok mantıklı bir karardı. Kabul edelim X-Men filmlerinin Marvel’e döneceği falan yok. Bu şekilde devam ettiği sürece ömrümüzün sonuna kadar (veya Disney Fox’u satın alana kadar) Fox X-Men ve mutantlara hükmedecek.

X-Men Apocalypse’in X-Men serisinin başarılı devamı, mevcut üçlemenin kendini iyi bir şekilde toparlayarak tamamlanması, X-Men sinematik evreninin yeniden tanımlanması ve Fox’un X-Men içeriklerini arttırması açısından çok önemli bir konumda olduğu konusunda hemfikir olduğumuzu varsayıyorum.

Madem film için beklentiler bu kadar yüksek, benim de birkaç kişisel beklentimi karşılayabileceğini umuyorum.

Devam>>

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 2 comments.
 1. ripley on 14 Ocak 2016

  Bir ihtimal daha var, yeni filmlerde maskeli bir wolverine görebiliriz gibime geliyor. Yeni bir oyuncu adapte etmektense mantıklı bir seçim olur, böylece fanların beklentisi de karşılanmış olur.

  • R.ist.T.O. on 14 Ocak 2016

   Olabilir. Aslında yazının bir yerine sıkıştırmayı istiyordum ama aklımdan kaçmış olmalı, X-23’ü de kullanabilirler. Zaten herkesin kadın karakterlere daha çok önem verilmesi konusunda ses çıkardığı bir dönemdeyiz ve madem yeni Wolverine’e ihtiyaç var bence ideal çözüm.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.