Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

X-Men: Apocalypse’te Dark Phoenix Görecek Miyiz?

Geçtiğimiz günlerde yönetmen Bryan Singer /Flim ile yaptığı röportajda X-Men: Apocalypse ile ilgili sorulara cevap verdi.

Röportaj bir hayli uzun ve geçmiş X-Men filmlerinden, diğer çizgi roman uyarlamalarından da bahsediliyor. Bu yüzden özellikle ilgimi çeken kısımların özetini sizinle paylaşacağım.

Bu röportajda spoiler kabul edilebilecek bir çok detay mevcut. “Bana bunlarla gelme” diyenleriniz varsa buradan sonrasını okumasın derim.geekstra_x-men_apo1X2’de aslında bir Phoenix göndermesi var ve Last Stand’de yönetmen koltuğunda Bryan Singer olmadığı için onun Pheonix yorumunu görme fırsatımız olmamıştı. Muhabir, Phoenix’i yeniden ele alıp almayacağını sorduğunda Singer’ın cevabı şu şekilde oldu:

“Phoenix hikayesi konusunda hiçbir fikrim yok. Bu konuyu baştan ele almam gerekecek. Ve eğer birileri ele aldıysa benim tekrar ele alıp hikayeyi yeniden anlatmam gerekecek. Ayrıca çizgi romanlarda ele alınan Phoenix hikayesinde Shi’ar imparatorluğu ve Ay da var. Fakat Jean Grey karakterinin içinde gizliden gizliye büyüyen ve çalkalanan bir şeyin varlığı kesinlikle ilgimi çeken bir konu. Çok fazla şey açıklamak istemiyorum fakat filmde buna dair şeyler göreceksiniz.”

X-Men filmlerinde şimdiye kadar toplumsal konulara değinilmişken Apocalypse’te ele alınan konunun biraz da “güçlü ve güçsüz” konseptine kaymış olmasına Singer şöyle açıklık getiriyor:

“Benim hayalimde, Apocalypse ilk dünyaya geldiğinde insanlar yabaniydi. Düzen yoktu ve bir parça yemek için birbirlerini öldürüyorlardı. Apocalypse dünyaya düzeni getirdi ve insanlığın hayatta kalabilmesi için düzenin şart olduğuna ve bunun her ne pahasına olursa olsun uygulanması gerektiğine inanıyordu. Fakat sorun her toplum içinde farklı düşünceler, karşı akımlar ve birleştirici unsur olarak ortaya çıkan birisi güce kavuştuğunda ona karşı ayaklanan birilerinin mutlaka olması.geekstra_x-men_apoGüç ve mutlak güç ile ilgili bir deyim vardır. Filmde Apocalypse bir keşif yaptığını zanneder ve bir şekilde işler umduğu gibi gitmez ve tarihe gömülür. Yeniden 1983 senesinde uyandığında dünya hatırladığından çok farklı bir yer haline gelmiştir. Herkes birbirine televizyon ve radyo ile bağlıdır. Bizim için her ülke ve kültür ayrı görünse de Apocalypse için tüm dünya iç içe girmiş aşırı silahlanmış, puta tapan ve kurtarılmayı bekleyen tek bir topluluktur. Apocalypse yine bildiğini yapacaktır ve “mutlak düzen”i getirecektir. Fakat artık ölçek çok daha büyük olduğu için farklı güçlere sahip yardımcılara ihtiyaç duyar.

Büyük yıkımlar olacak. Hikaye küresel bir hikaye ve Apocalypse tüm dünyayı etkileyecek bir plana sahip. Apocalypse dünyaya bir şeyler yapacak ve yaptığı şeyin sonucunda yalnızca güçlüler hayatta kalacak. ”

Apocalypse’in görsel olarak diğer filmlerden bir farkı olup olmayacağı da soruldu.

“Film karanlık bir film olacak ve fragmanlardaki sinematografinin bunu çok net bir şekilde ortaya koyduğunu düşünüyorum. Filmin içinde daha canlı ve hayat dolu sahneler de var. Genç mutantların AVM’ye gittikleri, aralarında yaşadıkları aşklara ve kırılan kalplere dair sahneler vs. ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu film benim için Newton Thomas Seigel’in (sinematograf) çektiği en zarif film.”

Apocalypse’in yeni bedeni…

“Apocalypse’in fiziksel bir formu yok. O bir enerji. Onun tam olarak ne olduğunu ben de bilmiyorum. Apocalypse’in yaptığı bir vücuttan diğerine geçerek binlerce yıl boyunca güç toplamak. Tam olarak ifşa etmek istemiyorum ama filmde mükemmel bir beden bulduğunu düşünüyor fakat o bedeninin onun için uygun olmadığı ortaya çıkıyor ve bu uyumsuzluk ona kişisel bir misyon veriyor. Her kötünün bir misyonu olmalı… ”

Aslında yayımlanan röportajın devamı da varmış ama henüz siteye konmamış. Eğer röportajın devamında da ilgimi çeken detaylar olursa onları da sizinle paylaşacağım.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Infamous: Second Son Hâlâ 1 Numara!

İngiltere'den taze taze gelen haftalık oyun satışları sıralamasından görünen o ki, geçtiğimiz hafta satışa çıkan...

X-Men Yarışması

X-Men Geçmiş Günler Gelecek filminin vizyona girmesine 2 gün kaldı. Tiglon iş birliği ile 5...

Kapat