Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Yeni IT Filminden Pennywise Göründü!

Belki siz de benim gibi Setphen King’in IT filminin yeniden çekiminde palyaço Pennywise için yapılan oyuncu seçimi konusunda endişelenenlerdensiniz.

Eğer palyaçolardan korkuyorsanız (… bu haberi niye okuyorsunuz?) Bill Skarsgard’ın Pennywise makyajı sizi ürkütebilir.

Entertainment Weekly tarafından paylaşılan görsel Pennywise’ın ilk görseli ve açıkçası Bill Skarsgard’a yönelik endişelerimi biraz azalttı. Fakat bu görseli gördükten sonra Pennywise ile ilgili problemimin pek de Bill Skarsgard ile alakalı olmadığını fark ettim.geekstra_pennywiseBu tamamen kişisel bir yorum ama meğer içimde Pennywise’ın görünümü ile ilgili bir ikilem yaşıyormuşum. Pennywise, karakterin yazılmış olduğu dönem ve tasvir şekli gereği olabilecek en sıradan, çocuk partisi palyaçosu olmak durumunda. Karakterin korkutucu yanlarından biri zaten bu sıradanlığı ve canavarlığının yarattığı kontrast.

Fakat Pennywise o kadar ikonik bir karakter haline geldi ki, en azından benim beynimde palyaço korkusunun kaynağı, palyaço temalı canavarların atası ve 18 yaşıma kadar korku filmlerinden beni uzak tutan “korku”yu temsil eden dev bir simge haline geldi. Öte yandan da beni korku filmlerinin aslında korkulacak bir şey olmadığını hatırlamamı sağlayan da yine 18 yaşında izlediğim Pennywise idi.

Bu ikilemin üstüne klasik/kült ve yeni/inovatif kavramlarının çatışması binince, işler iyice karışıyor. Pennywise klasik görünümünü korumalı fakat Takeshi Miike filmleri, Human Centipede ve benzeri bir çok ekstrem korku figürlerine mağruz kalmış bir nesle klasik bir palyaço ne kadar tesir edecek?

Sorunun cevabını bilmiyorum ama eminim filmin yapımcıları da bu konuya şu veya bu şekilde değinmişlerdir. Bill Skarsgard’ın Pennywise makyajına geri dönersek, adamın gözlerinde bir delilik var bunu Hemlock Grove dizisinde de gördük. Makyaj da her ne kadar klişe ve klasik arasında gidip gelse de fena değil.

Siz ne diyorsunuz gençler?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Nintendo’dan Switch Pro Controller Alanlara Gizli Mesaj Var

Selam gençler, Nintendo'nun son harikası ev ve el konsolu karışımı Nintendo Switch 3 Mart'ta tüm...

Yeni Robocop

Kaçımız yeni Robocop haberine sevindi? Genel olarak klasiklerin klasik kalması taraftarı olan biriyim. Geçen ExOblivione bana...

Kapat