• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Arrow Dizisinin Yeni Karakteri Belli Oldu

ÇİZGİ ROMAN

Arrow Dizisinin Yeni Karakteri Belli Oldu

Tachikoma 20 Haziran 2016


Background
share close

Daha önce Arrow’un 5. Sezonuna yeni bir karakter ekleneceği duyurulmuştu. Sonunda diziye dahil olacak karakter Wild Dog olarak açıklandı. Rick Gonzales’in canlandıracağı Wild Dog ilk 1987 yılında Wild Dog #1 sayısında tanıtıldı. Max Allen Collins tarafından yaratılan karakter bir nevi Casy Jones/Punisher karışımı karakter.

Kısa bir karakter tanıtımı yapacak olursak:

Gençliğinde yıldız bir sporcu olan Jack Wheeler üniversiteye Amerikan Futbol oyuncusu olarak bursla girer. Fakat sakatlığı sonucu bursu iptal edilince okul harcını ödeyemeyeceğinden okulu bırakır, orduya yazılır ve savaş alanında arkadaşlarının ölümüne şahit olur.

Eve döner araba tamircisi olmaya karar verir ve hayatının aşkını bulur. Sevdiği kadın, rastgele olduğu sanılan bir silahlı saldırıda hayatını kaybeder. Daha sonra anlaşılır ki sevgilisinin babası organize suç dünyasının büyük başlarından biridir ve sevgilisi, babasının suç dünyasındaki konumu nedeniyle suikaste kurban gitmiştir. Jack’in dünyası yıkılır ve Wild Dog kimliği ile acımasız bir adalet savaşçısı olmaya karar verir.

4. Sezonun sonunda Arrow ekibi dağıldı diyebiliriz ve Oliver Queen de belediye başkanı olduğuna göre Arrow’un biraz desteğe ihtiyacı olacak gibi.geekstra_arrowRebirth Green Arrow serisinin ilk sayısının kapağında da Wild Dog kostümü giyen birkaç kişiyi pataklamakta olan bir Green Arrow görüyoruz. Yazar Ben Percy’nin açıklamasına göre:

Wild Dog’u hemen görmeyeceğiz ama planlarda var. İlk kapak gelecek engel ve zorlukların bir kısmını şimdiden ufak ufak göstermek için tasarlandı. Çok fazla şey söyleyemem ama DC ofisinde haberlerde gördüğümüz gündem konularını nasıl daha hikayelerimize yansıtacağımızı konuşuyoruz. Mesela Oregon’da Malheur Doğa Rezervinin silahlı militanlar tarafından işgal edilmesi gibi…

Açıkçası bu karakter daha önceki yorumlamalarında pek de tutmamıştı hem dizide hem de çizgi romanlarda karakteri yeniden gündeme getirmek istemelerinin sebebini çok da anlayabilmiş değilim ama bekleyip göreceğiz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.