• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Avengers: Infinity War Haberleri

ÇİZGİ ROMAN

Avengers: Infinity War Haberleri

R.ist.T.O. 6 Ekim 2016 2


Background
share close

Avengers: Infinity War’a daha çok var (2018 Mayıs). Neyse ki arayı dolduracak Doctor Strange (2016), Guardians of the Galaxy 2 (2017), Spider-Man (2017), Thor 3 (2017), Black Panther (2018) gibi filmler gelecek. Tabii ki bu zaman tablosu Infinity War ile ilgili haberlerin ve spekülasyonların yayılmasına engel değil.

Infinity War filminin bize şimdiye kadar vadettiği en büyük şey, MCU tarihinin en büyük kadrosunu sunacak olması. Tüm Avengers ekibini görmeyi bekliyoruz ve diğer film, hatta dizilerden de karakterlerin dahil olmasını da bekleyenlerimiz var.

Kadro konusunda kendini garantiye almış olan karakterlerden biri Guardians of the Galaxy’den Star-Lord. Ekibin geri kalanının da filme dahil olacağı söylenirken, Star-Lord’un Infinity War hikayesinde büyük bir rol oynayacağı söyleniyor.geekstra_starlordAçıkçası Marvel’in ciddi/komik olarak sınıflandırılan karakterleri arasında Star-Lord ve Tony Stark’ın birbirlerine laf sokmalarını izlemek keyifli olacak gibi. Hem Tony’nin uzay travması sonrası hayatını uzayda geçirmiş bir “insan” görmek de ilginç bir muhabbet konusu olabilir.

Ayrıca, Guardians ekibinin çılgın mucidi olan Rocket ve Tony arasındaki muhabbetin de ne kadar eğlenceli olabileceğini tahmin edersiniz. Hele hele Rocket’in bildiği, erişimi olduğu bilimsel bilgi ve uygulama yöntemlerinin Tony’den çok daha geniş olduğunu varsayarsak, bir rakun tarafından “cahil” muamelesi gören bir Tony görmek de mümkün olabilir.

Guardians ekibinin Infinity Wars’da yer alması konusuyla ilgili Russolar şöyle konuştu.

“Infinity War filmleri, MCU’da olmuş bitmiş her şeyi kapsaması için kurgulandı. Spoiler vermeyeceğim ama James Gunn’ın çıkardığı işe hayranız. Star-Lord çok etkileyici bir karakter ve Chris Pratt mükemmel bir oyuncu. Yani izleyiciler çok heyecanlanacak.”

Infinity War kadrosuna dahil olduğunu bildiğimiz bir diğer karakter ise Doctor Strange. Genellikle geniş çizgi roman evrenlerinin birbirine bağlı ama aynı zamanda bağımsız gibi görünen birkaç katmanı oluyor. Kaba bir genelleme ve son dönem event ağırlıklı hikayeler nedeniyle bu katmanları ayıran bariyerler büyük çoğunlukla yıkılmış durumda ama, he katmanın kendine has bir düşman ve kahraman grubu bulunuyor.geekstra_ifinitySokak seviyesi dediğimiz katman daha çok Punisher, Defenders vb karakterlerin çöplüğü. İş, biraz daha yüksek profil ama yine de bölgesel kalıyorsa, Spider-Man vb “ben buranın yerlisiyim” diyen karakterleriniz var. Olay ideolojik ve toplumsal savaşlar olduğunda sizi X-Men korur. İş biraz daha Dünya’yı korumaya geldiğinde Avengers devreye girer, Dünya dışından gereksiz belaları Dünya’ya doğru çekmek koşunda Fantastic Four’un üstüne yoktur. Dünya ile çok da alakalı olmayan galaktik olaylarda Guradians vb gruplar var. Bu boyutu da geçtiğimiz noktada Sorcerer Supreme yani Doctor Strangedir aramamız gereken kişi.

Doctor Strange’in MCU içindeki konumunu düşündüğümde hep iluminati konsepti geliyor ve keşke Xavier’i ve Reed Richards’ı dahil edebilseler diyorum ama eğer çizgi romanlarda olduğu gibi iluminati ekibine birer infinity stone’u emanet edeceksek Doctor Strange’in işin içine dahil olması şart.

Yukarıdaki TV Spot’un da Doctor Strange ve Time Gem(veya stone) arasındaki ilişkiye göz kırpıyor gibi. Infinity Stonelar arasında Doctor’a emanet edilen Soul Gem gerçi ama henüz MCU’da karşılaşmadığımız 2 Infinity Stone’un Time ve Soul olduğu biliyoruz ve belki Doctor Strange’de Time Stone ile karşılaşacağız.

Doctor Strange’de bir Infinity Stone göreceğimizden şüphemiz yoktu ve Eye of Amagato’un bu Infinity Stone’lardan birini barındırdığı konusunda gayet inandırıcı spekülasyonlar var. Doctor Strange filminin malzeme üretimi sorumlusu olan Barry Gibbs, Eye of Amagato için 24 farklı renkte taş denediklerini söylüyor.

Daha önce gösterilen infinity gemlerin renkleri dikkate alındığında (Mind Gem-Sarı, Space Gem-Mavi, Reality Gem-Kırmızı, Power Gem-Mor, Soul ve Time Gem henüz görünmedikleri için hangisi hangi renk bilmiyoruz).

Bir spekülasyon da Time Gem’in yeşil renkli olacağı ve Doctor Strange’in bazı büyülerinin yeşil renkte olmasının sebebinin Time Gem’in etkisi olduğu yönünde…

Kişisel olarak Captain Marvel’in kendi filminden önce Infinity Wars’da tanıtılacağı yönünde veya en azından Nova Corps.’dan bir süper güçlü bir karakterin tanıtılacağını düşünüyorum.

Infinity Wars’da mevcut karakterler dışında da birçok yeni karakterin tanıtılacağı söyleniyor. Gençler siz kimleri görmek isterdiniz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
    • R.ist.T.O. on 31 Ekim 2016

      evet biz de bu durumdan pek memnun degiliz ama is hayatimizda yogun bir donemden geciyoruz. bu ay icinde toparlamayi umuyorum. kursura bakmayin

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.