• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Batman v Superman: Adaletin Şafağı Gişe Rekorları Kırdı

ÇİZGİ ROMAN

Batman v Superman: Adaletin Şafağı Gişe Rekorları Kırdı

Tachikoma 29 Mart 2016 2


Background
share close

Batman v Superman: Adaletin Şafağı, her ne kadar bazıları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuş olsa da çizgi DC tarihinde ilk defa Batman, Superman ve Wonder Woman’ı aynı perdede bizlere sunmuş olmasıyla büyük bir gişe yapacağı belliydi.

Warner Bros.’un ön gördüğü ulusal (ABD) gişesi olan $170.1 milyon rakamına tam olarak erişemese de, kazandığı $166.1 milyon ile çok yakın gişe sonuçları yakalamış.

ABD haricinde uluslar arası pazarda $254 milyon hasılat yapan Batman v Superman: Adaletin Şafağı toplam $420.1 milyon ile çizgi roman uyarlaması filmleri arasında tarihin en büyük açılışını yapan film oldu.

ABD’nin yanı sıra ülkemizde de en büyük Mart ayı açılış rekoruna imza atan Batman v Superman: Adaletin Şafağı, ilk 3 günde toplam 513.875 izleyici topladı.

Box Office Mojo’nun filmle ilgili yazısında benim dikkatimi çeken birkaç şeyi de paylaşmak istiyorum. ABD seyircileri arasında filmle ilgili genel değerlendirme “B” imiş. Seyircilerin %62’sini oluşturan erkeklerin ortalama puanı “B-” iken, kadınların puanı “B” olmuş. Fakat 18 yaş altı grubun değerlendirmesi “A-” olmuş. Bu, benim sinema salonlarında aldığım izlenimle örtüşüyor.

Karanlık, ciddi vb. eleştiriler yapıyoruz ama bu veriler bana karakterleri özümsemiş fanboy hayal kırıklıklarının ötesine geçmeyen eleştiriler olduğunu gösteriyor.

Box Office Mojo, Age of Ultron’un ikinci hafta hasılat düşüşünün %59,4, Man of Steel’in ise %64,6 olduğunu belirterek BvS için de büyük bir düşüş tahmin edildiğini belirtiyor ve gerekçe olarak Perşembe günü yapılan ön gösterimlerin hasılatının yüksek olmasını gösteriyor.

Fakat iyi veya kötü Batman v Superman: Adaletin Şafağı, Deadpool haricinde açılış haftası sonrasında en çok konuşulan süper kahraman filmi olması ve eleştirileri göreceli olarak daha az umursayan kadın ve 18 yaş altı kitlenin iyi puan vermiş olması dikkate alındığında rekor kıran seyrine devam etmese de uluslar arası gişede 1 milyar doları rahat geçeceğe benziyor. Hatta The Dark Knight Rises’i geçerek WB’nin en yüksek hasılat yapan çizgi roman uyarlaması olacağını tahmin ediyorum.

Filmle ilgili söyleyeceğim tek şey: 3D gitmeyin.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
  1. Ali on 29 Mart 2016

    Nolan’mı yapıyor ki 3D siz sadece IMAX olsun =( emaaaaan TDK efsane bir seriydi ve bitti, DC kendi düşünsün. Filme karşı acayip bir gıcıklış oluştu yav bende.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.