• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Bir Sonraki X-Men Filmi 90’larda Geçecek

ÇİZGİ ROMAN

Bir Sonraki X-Men Filmi 90’larda Geçecek

R.ist.T.O. 10 Mayıs 2016 1


Background
share close

Sanırım ömrümüz içinde günümüzde geçen bir X-Men filmi izleyemeyeceğiz. X-Men: Fisrt Class ile birlikte 60’larda başlayan X-Men ekibinin tarih içindeki yolculuğu Days of Future Past’te 70’ler, Apocalypse ile 80’ler ve bir sonraki X-Men filmiyle 90’larda devam edecek. Bu X-Men serilerinin yapımcısı Simon Kinberg tarafından doğrulanan bir bilgi.

Bu hesapla her iki yılda bir bir X-Men filmi vizyona gireceğini var sayarsak X-Men filmlerinin bizi yaklaşması için 2018 – 2000’ler, 2020 – 2010’larda geçen filmlerin ardından 2022’i beklememiz gerekecek.Geekstra_xmen (2)Bir sonraki filmin Dark Phoenix Saga olacağına dair söylentiler var ve bir sonraki X-Men filminden kasıtları ana X-Men serisi mi olacak yoksa Josh Boone’un yöneteceği New Mutants filmi mi olacağı hakkında da bilgi yok. Fakat daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bildiğimiz X-Men kadrosu 80’lerde 15 yaşında olsalar günümüze yetiştiklerinde 2020’lerd 55 yaşında olacakları anlamına geliyor. Bu noktada bu kronolojik hikaye anlatımı ne kadar mantıklı bilemedim.

Eğer Dark Phoenix Saga hikayesi işlenecekse Jean Grey ve X-Men ekibinin 20’li yaşlarında olduğu bir dönemde geçmesi mantıklı olabilir.

X-Men sinema evreninde dünya 70’lerde mutantların varlığından haberdar oluyor ve 80’lerde yaşanacak Apocalypse olayından sonra (bu filmde Xavier’in “Mutant, İnsan El Ele” sloganıyla toplumsal bilinç oluşturma çalışmalarına girişeceğini düşünüyorum) 90’larda değişen bir dünya ve yeni yeni kimliklerini kabullenen bir mutant neslinin ortaya çıktığını göstermek isteyebilirler.Geekstra_xmen (3)Öte yandan Days of Future Past’te gördüğümüz gelecekteki genç Sunspot’u ve Josh Boone’un daha önce şurada paylaştığım olası New Mutants kadrosu ile ilgili sosyal medya paylaşımları bir referans olarak kabul edilebilirse, New Mutants ekibinde Sunspot olacaksa bu filmin 90’larda geçmesi pek mümkün görünmüyor.

Her şey iyice karıştı.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.
  1. Can Bolat on 10 Mayıs 2016

    Filmin eleştirileri de çok iyi görünmüyor. Eleştirmenlerden geçer not almış ama beğenilmemiş gibi.. Matthew’in adam ettiği evreni tekrardan Bryan Singer’ın eline yüzüne bulaştıracağını düşünüyorum.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.