• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Captain Marvel Haberleri! Oyuncu ve Yönetmen Adayları

ÇİZGİ ROMAN

Captain Marvel Haberleri! Oyuncu ve Yönetmen Adayları

R.ist.T.O. 3 Haziran 2016 2


Background
share close

Room filmini izlemiş miydiniz? Bu senen en iyi kadın oyuncu Oscarı’nı Brie Larson almıştı. Filmi çok beğendim fakat kendisini eğer dış ses monologları olmasaydı (ki bence çok gereksiz ve yer yer duygu sömürüsü yapıyordu) çok daha fazla beğenirdim.

Brie Larson’un performanı gerçekten iyiydi ve daha önceki dizi/film rollerinde komik/geek karakter performanslarını da beğenerek izliyordum. Anlamışsınızdır ki, Marvel’in Captain Marvel filmi için düşündüğü baş rol adaylarından biri Brie Larson.

Hala kesinleşmiş bir şey yok fakat Disney’in ilk kadın kahramanlı Marvel filmi olması dolayısıyla bu rolün oyuncu seçimine büyük önem verdiği kesin. Hele hele pastanın büyük bir payını oluşturan oyuncak vb ürünleri için bir “çizgi roman uyarlaması aksiyon kadın karakteri” pazarlamak Disney için de bir ilk olacak.

Evet daha önce Jessica Jones, Agent Carter gibi kadın karakter odaklı yapımları oldu fakat Avengers vb MCU filmlerinin yaratacağı film dışı ürün pazarı için “kadın kahraman” filminin bir risk olduğu bir gerçek. Disney’in cepte tuttuğu Frozen vb Disney prenses kitlesine pazarlayabileceği bir ürün çıkmayacaktır (çıkacaksa film nasıl bir film olur???) aksiyon figürü (koleksiyoncu figürlerinden bahsetmiyorum) satın alan oğlanlar Iron Man oyuncağı ile birlikte Captain Marvel almak isteyecekler mi?geekstra_brieBunlar tabii bizi pek alakadar etmez ama potansiyel olarak bu ürünlerin satışı için film kurgusuna müdahale edilmesi gibi bir durum söz konusu olabileceğinden az da olsa endişeliyim.

Carol Danvers’ın MCU’ya Infinity War ile tanıtılacağı kanaatinde olsam da bu kişisel bir teorim ve Danvers, kendi solo filminde ilk defa MCU’ya dahil edilecek.  Senaryo, Guardians of the Galaxy’nin yazarlarından Nicole Perlman ve Inside Out’un Meg LeFauve tarafından yazıldı.

Filmin yönetmeni henüz belli değil fakat söylentiler olası yönetmenler arasında The Babadook’un yönetmeni Jennifer Kent ve Whale Rider’ın yönetmeni Niki Caro’nun bulunduğunu söylüyor.

Tamamıyla kadın yaratıcı ekip ile yola devam etmeyi planladıkları bariz. Daha önce Disney’in McFarland, USA filmini de yönetmiş olan Nici Caro’nun Disney ile daha önce çalışmış olması adaylığını güçlendiriyor gibi. Zira son zamanlarda sanki yeniden bir stüdyo sistemine dönüş söz konusu. Belli başlı yönetmen ve oyuncular belli başlı stüdyolarla çalışıyor gibi görünüyor.

6 Temmuz 2018’de vizyona girmesi beklenen Captain Marvel, oyuncu ve yönetmen seçimleri ne olursa olsun Disney’in gerekiyorsa zorla “olduracağı” bir film olacaktır. Çünkü filmin başarılı olması demek oyuncak ve lisansları için yeni bir segmentin oluşacağı anlamına geliyor…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.
  1. Sonsuz on 10 Haziran 2016

    Mackenzie Davis-Rachael Taylor-Katheryn Winnick gibi hatunlar var.. Marvel ve kadın oyuncularda zırvalama geleneği chapter bilmem kaç.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.