• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Cloak and Dagger Dizi Oluyor

ÇİZGİ ROMAN

Cloak and Dagger Dizi Oluyor

Tachikoma 11 Nisan 2016


Background
share close

Marvel yeni bir dizi projesini hayata geçiriyor ve bu sefer Cloak and Dagger’ı ekranlara getirecek.

ABC networkünün bir parçası ve eski ABC Family kanalı olan Freeform’da yayımlanacak dizi için resmi açıklama yapıldı:

Bu heyecan verici ve yeni seri Marvel’in sevilen karakterlerinin genç yetişkinler (young adult) için uyarlaması olacak. Dizi farklı geçmişler ve ortamlardan gelen Tandy Bowen ve Tyrone Johnson’un aşkı ve güçlerini keşfetme yolculuğunu konu alacak. Tandy ışıktan oluşan bıçaklar oluşturabiliyor, Tyrone ise kendisiyle birlikte başkalarını da karanlıkla çevreleyebiliyor. Birlikte daha güçlü olduklarını kısa zaman içinde fark eden ikili birlikte çalışmanın zaten karmaşık olan ilişkilerine daha da büyük yük bindirdiğini öğreneceklerdir.geekstra_cloak and dagger (2)Bu seri Marvel’in ABC, Netflix ile birlikte üçüncü bir kanalda yayımlanan ilk dizisi olacak. Dizinin yayım tarihi, yapımcı ve oyuncu kadrosu ile ilgili bir bilgi henüz yok ama CW’nun daha gençlik dramı formatındaki dizilerin başarısının ardından Marvel’in de benzer bir dizi yapmak istemeleri şaşırtıcı değil.

Young adult türünün ayır bir “tür” olması için yeterli ayırt edici özelliklere sahip olmadığı kanısında olsam da, “gençlik zevklerini zaman içinde muhafaza edebilme”nin geekliğin gereklerinden biri olduğunu düşünen biri olarak bazı young adult içeriklerin hala benim ilgimi çektiğini inkar edemeyeceğim.geekstra_cloak and dagger (3)Aşırı derecede fabrikasyon duygusallığa girmez, gereksiz aşk sekizgenleri çizmedikleri sürece en azından çizgi roman uyarlaması olarak izlemeyi deneyebileceğim bir dizi olabilir.

Cloak ve Dagger karakterlerinin normalde mutant olduklarını hatırlamak burada önemli olabilir. Zira Marvel evreni kapsamında “mutant” kavramını yalnızca Fox kullanabiliyor. Bu nedenler dizi ve film içindeki bir çok karakter, çizgi roman orijinlerinin aksine mutant olmaktan çıkıp İnhuman veya bilimsel deney sonucu süper güçlere kavuşmuş olarak uyarlandılar.

Burada da benzer bir durum söz konusu olacak gibi. Cloak ve Dagger’ın güçleri nereden geliyor olacak? İnhuman mı diyecekler gizli bilimsel deney mi, yoksa radyo aktif bıçaklarla oynarken mi kavuşacaklar güçlerine?

Çizgi roman uyarlamalarının ana akım medyayı böylesine domine ettiği bir dönemde geek olmak ne güzel 🙂

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.