• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right DC, Scooby-Doo, Çakmaktaşlar ve Bir Çok Hanna-Barbera Karakterine Reboot Atıyor!

ÇİZGİ ROMAN

DC, Scooby-Doo, Çakmaktaşlar ve Bir Çok Hanna-Barbera Karakterine Reboot Atıyor!

R.ist.T.O. 29 Ocak 2016


Background
share close

DC Entertainment Hanna-Barbera’nın sevilen klasik karakterlerine yeniden hayat vereceklerini duyurdu. Bu karakter Scooby Apoclypse, Future Quest, Wacky Raceland ve The Flinstones (Çakmaktaşlar) serilerinde yeniden fanlarıyla bir araya gelecek. Entertainment Weekly’nin DC yayıncıları Dan DiDio ve Jim Lee ile yaptığı röportajda DC’nin bu karakter ve yeni serilerle nasıl bir proje geliştirmekte oldukları anlatılıyor.

Kısa bir özet geçmem gerekirse:future-quest-promo-167534Dan DiDio:
“Kişisel olarak eski Hanna-Barbera karakterleriyle büyüdüm ve büyük hayranıydım. Bence günümüzde pop kültürde çok fazla malzeme var ve bu karakterlerin bizim fan kitlemizle dokunan çok yönleri var. Karakterleri 40, 50 yıl önceki halleriyle değil sanki günümüzde yaratılmış olsalar nasıl yorumlanırlardı sorusuna cevap bulmaya çalışacağız. Bu karakterleri en yetenekli ve yaratıcı çalışma arkadaşlarımıza devrettik ve ortaya çıkan ürün özlerine sağdık ve çok heyecan verici.”

DC Comics ekibinden Hanna-Barbera karakteri için seçilmiş olan ekip şöyle: Jim Lee, Jeff Parker, Howard Porter, Amanda Connor ve Evan “Doc” Shaner.

Dan DiDio:

“Amanda Conner Çakmaktaş’ların tarih öncesini anlatan karakterler olmasına rağmen günümüz fanları için nasıl yorumlanması gerektiğini çözdü. Bir çok yetenek bu projelerle ilgileniyor. Doc karakterleriyle çok eğleniyor gibi ve Mad Max: Fury Road’da çalışmış olan Mark Sexton Rocky Races ile ilgileniyor.”

Jim Lee:

“Ben bir çok kişi gibi büyük bir Scooby-Doo fanıyım. Çok ikonik karakterler ve herkes için kültürel bir temel taşı olmuş bir seri. Tüm çocuklarım Scooby-Doo’yu çeşitli çizgi diziler ve filmlerden tanıyor ve öyle bir dönemde yaşıyoruz ki benim yaşımda insanlar tüm gün oturup bilim kurgu ve çizgi roman filmleri hakkında düşüne biliyor.  Bu fenomen artık birden fazla nesli kapsayan bir tutku haline gelmiş durumda ve biz çizgi dizinin ilk kurgulandığı haliyle günümüze uyarlanmış olsa ne kadar ilginç olabileceğini hayal etmeye çalıştık.”

Anlaşılan DC için en önemli seri Jim Lee’nin üzerine çalıştığı Scooby Apocalypse olacak gibi görünüyor. Açıkçası Jim Lee’den Scooby karakter çizimleri göreceğimi hayal bile etmedim ama aşağıdaki galeride görebileceğiniz üzere bence hiç de fena bir modernizasyondan geçmemişler.

Hanna-Barbera serilerinin Mayıs ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Siz en çok hangi seriyi merak ediyorsunuz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.