• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Disney Delilah Dirk’ı Filme Uyarlayacak

ÇİZGİ ROMAN

Disney Delilah Dirk’ı Filme Uyarlayacak

R.ist.T.O. 30 Mayıs 2016


Background
share close

Delilah Dirk’i hiç okumadım fakat Tony Cliff’in yazdığı Delilah Dirk And The Turkish Lieutenant Disney tarafından filmleştirileceği haberi geldi.

47 farklı kılıç tekniğinin ustası olan maceraperest Delilah’ın hikayesini anlatan bu çizgi roman serisi Disney için çok uygun bir franchise olabilir gibi görünüyor. Güçlü kadın karakter, fantastik ve epik maceralar…

Disney, John Carter of Mars ile ikinci bir Pirates of the Caribbean yaratmaya çalışmıştı ama proje (ben çok seviyorum filmi bu arada) büyük bir finansal felaket ile sonuçlanmıştı. Delilah serisi, Disneyi’in son zamanlarda vizyona soktuğu klasik masal live action filmleri serisiyle özellikle genç kadınlara hitap eden “güçlü kadının sinemadaki temsili” imajını sahiplenme planlarına birebir uyuyor.

Uyarlanacak ilk Delilah hikayesi, Delilah Dirk and the Turkish Lieutenant olacak ve konusu kısaca şöyle:

Delilah Dirk bir 19.yy maceraperestidir. Japonya, Endonezya, Fransa ve hatta Yeni Dünya’ya bile yolculuk etmiştir. Her macerası Delilah’ın yeteneklerine bir yenisini katar ve bu sefer Delilah’ın hedefi Constantinople’da yaşayan yolsuz bir Sultan’dır. Uçan gemisi ve yeni arkadaşı Selim ile birlikte Sultan’ın askerlerini alt edip, korsanlardan kaçarak Sultan’ın hazinesini çalacaktır. Delilah’ın her macerası bir sonraki komik ve heyecan verici macerasını tetikleyecektir.

Çizgi romanın resmi web sitesi Delilahdirk.com Delilah Dirk and the Turkish Lieutenant çizgi romanının ilk 80 sayfasını ücretsiz olarak okumamıza izin veriyor. Bence bir göz atmakta fayda var. Çizgi romanın ilk 10 sayfasını aşağıdaki galeride bulabilirsiniz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.