• Home
 • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right [Fragman] Batman v Superman için Yeni TV Spot

ÇİZGİ ROMAN

[Fragman] Batman v Superman için Yeni TV Spot

Tachikoma 10 Ocak 2016 3


Background
share close

Bence yeni TV Spot’u izleyin sonra devam edeyim.

Batmobil ile Superman’e çarpmak nedir arkadaş…

Batman bunu niye yapsın adam bu hareketinden nasıl bir sonuç beklemiş olabilir bilmiyorum. Batman denince her zaman akla gelen iki şey vardır. Dünya’nın en iyi dedektifi olması ve her zaman hazırlıklı olması.

Bu sahne Batman’in bu iki özelliğini tamamıyla alaşağı eden bir sahne. Sonrasında da çıkıp “Du yu blid?” diyor ve Superman “ne diyo la bu denyo” bakışı attıktan sonra uçup gittiğinde 2. sınıf öğrencisi gibi arkasından “yu vil” diyor.

Offf canım çok sıkıldı… Şimdiye kadarki tanıtımlarımızda Batman’e fazla ağırlık verdik biraz da Supes’u yükseltelim gibi bir mantık varsa bu TV Spot’un arkasında bence bu pazarlamacıları kovmak lazım. Ayrıca filme böyle bir sahneyi koyma fikri kimden çıktıysa onu da kovmak lazım.

Bu durum ancak filmden çıkartılan bir sahnenin sadece sansasyon için fragmanda kullanılmış olması durumunda kabul edilebilir bence ki o durumda bile kötü ama çok kötü bir hamle.

Ağır gittim biraz belki ama ilk izlenim ve direk kafama gelen şeyler bunlar.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Previous episode

Post comments

This post currently has 3 comments.
 1. atılay on 10 Ocak 2016

  Cidden çok kötü ben affleck o kadar kötü mimik atmış ki bide o do you bleed you will sahnesinde gerçekten tüm batmanin o karanlık gizli tarafı yok olmuş batman değilde batman kostümü giymiş biri sanki hele o you will kısmında bildiğin batman biplenmiyor karakterin tüm karizması gitmiş cidden fragmanlık değilse film içi bi sahneyse çok kötü

 2. yago on 10 Ocak 2016

  selamlar. yapılan yorum biraz saçma olmuş. nedeni ise dikkatle izlenmemesi ve sinamatografiyi dikkate alınmamasıdır. öncelikle şuna değineyim ; “batmobile ile superman e çarpmak nedir?” cümlesi. farkındaysan batmobile bi varajı dönüyor ve ışık yavaş yavaş süpermani aydınlatıyor. bu sahnede bi vs durumu söz konusu değil. superman batmanin karşısına çıkıyor. yani batman bundan habersiz. bakın 5-6 kere daha izleyin anlıycaksınız.. büyük olasılıkla superman bu sahnede batmani izliyor ve artık kendini gösterme zamanı olduğunu düşünüp karşısına çıkıyor. gayet mantıklı bi sahne çarpma sebebi de. ve arabanın içinden batman çıkıp do you bleed dediği sahnede yapılan muhabbetin sonu. arabaya doğru yürüyen supermanden sonra hemen do you bleed sahnesine geçiyor. ve aralarında bi muhabbet döndüğü belli. çünkü supermanin suratı kadrajın tersinde kalıyor. biraz daha iyi inceleme yapmanız gerekiyor bu kadar ağır rage’ler yapmadan önce. rage is the new sexy..

  • R.ist.T.O. on 10 Ocak 2016

   Evet haklısın. Rage moduna girmeden biraz daha düşünmek lazım. Fakat bir ilk bakış yorumu sonuçta. Ayrıca bizim gibi filmden beklentileri olan Batman ve Superman karakterlerini bilen ve seven insanlar bazı varsayımlar doğrultusunda mantıklı bir açıklama, sebep sonuç ilişkisi çıkartabilir. Fakat filmin genel bir izleyici kitlesine yapıldığı ve bu fragmanların da aynı şekilde genel izleyici için yapıldığı düşünülürse izleyiciden “hmm bu sahne bunun öndünde, bu ışık böyle geldiğine göre istemli bir çarpışma olmamış olabilir” gibi bir fikir yürütmelerini bekleyerek bu fragmanı oluşturmuş olduklarını çok da düşünmüyorum.

   Bu tarz fragmanların çok katmanlı olduğunu ve olması gerektiğini biliyoruz. yüzeysel olarak verilenler ve kazdıkça çıkartılabilecek yeni anlamlar ve görüşler olacaktır ama herkesin görüp anlaşılmasını istedikleri yüzeysel kısmın sunuluş şekli böyle olunca olumsuz bir tepki verilmiş olması da gayet normal bence.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.