• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right [Fragman] Netflix’in SDCC Marvel Dizileri

ÇİZGİ ROMAN

[Fragman] Netflix’in SDCC Marvel Dizileri

R.ist.T.O. 23 Temmuz 2016 1


Background
share close

SDCC bizim gibi geekler için bir karnaval. Fiilen San Diego’da bulunamıyor olsak da devir internet devri olunca SDCC’de yaşanan heyecanın bir kısmı ve haberlerin tamamı bizlere de ulaşıyor. Saygın ile yıllardır SDCC’ye gitmenin hayalini kuruyoruz ama hiç nasip olmadı.

SDCC hala devam ediyor ama şimdiden heyecan verici haberler ve duyurular sel gibi akmaya başladı bile. Bunların arasında Netflix’in Marvel dizileri için paylaştığı videolar da var.

Netflix Marvel Gaz Videosu

Luke Cage

Iron Fist

Defenders

Sizi bilmiyorum ama Iron Fist’e olan heyecanım biraz azalırken Luke Cage için inanılmaz bir şekilde gaza gelmiş bulunuyorum. Normalde gereksiz bulacağım bir ton hareket yapıyor. Araba kapısı ile kapıdan girerken duvarı kırması (normal bir insan olsa kapıyı açar elindeki araba kapısını yan çevirir ve içeri girer), zaten kurşun geçirmiyorken araba kapısını kalkan olarak kullanması, kendisi zaten dev bir silahken duvarı kırıp içinden boru çıkarması vs…

Fakat normalde eleştireceğim bu hareketler bu fragmanda çok hoşuma gitti nedense. Sanki Luke Cage, hareketleriyle “sinirimi senden çıkartsam öleceksin o yüzden binayı dövüyorum” diyor gibi. Pasif agresifliği efsanevi boyutlara taşımış bir kahramanımız var!

Oyuncu seçimleri de iyi görünüyor. İllaki siyahi steryotiplemesi göreceğiz ama onu da göze batmadan yapacaklar gibi geliyor.

Iron Fist’i de daha fazla detay görmeden eleştirmek istemiyorum ama şimdiye kadar izlediğimiz en klişe Netflix fragmanı olabilir. Beyaz adam trajedi yaşar, uzak doğuda eğitim görür, köyüne geri döner ama artık köyünde dışlanan biridir… Meh~

Görsel olarak da çok ilginç bir fragman değildi. Umarım bir sonraki fragman bu izlenimimi ortadan karldırır.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.