• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right [Fragman] X-Men: Apocalypse Featurette ve Yeni Karakter Posterleri

ÇİZGİ ROMAN

[Fragman] X-Men: Apocalypse Featurette ve Yeni Karakter Posterleri

R.ist.T.O. 10 Nisan 2016


Background

Kişisel olarak gözlemlediğim kadarıyla X-Men: Apocalypse vizyon öncesi hala pek varlık gösteremiyor. Hâlâ Batman v Superman: Adaletin Şafağı iyi veya kötü yönleriyle tartışılıyor ve X-Men: Apocalypse ile aynı ay (aralarında bir iki hafta ara var ama yine de) çıkacak Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nın gölgesinde kalmış gibi…

Önünde ve arkasında bu kadar büyük ve yenilikçi (?) filmler varken X-Men serisi biraz cazibesini kaybetmiş gibi duruyor. En azından internette okuduğum yorumlar bu yönde… Daha eski bir seri olması, DC ve Marvel’in bu seneki “birbirimizle kapışalım” konseptinden farklı (gerçi teknik olarak yine kendi içinde kapışıyor olacaklar) “büyük kötü” konsepti yeterince heyecan vermemiş gibi görünüyor.

X-Men: Apocalypse’in tabii ki adından da belli olacağı üzere bu filmdeki en büyük kozu Apocalypse olacaktır (ve tabii dört atlısı). Bu hafta yürüttükleri tüm pazarlama çalışmaları dört atlıya odaklanmış durumda. Dramatik tasarımlarıyla dört atlı için yeni karakter posterleri paylaşıldı.

Taraflara verilen ağırlığı dengelemek için X-Men tarafına özel karakter posterleri de çıkartmışlar fakat amaçları 2000 senesinde (eminim bu yazıyı okuyanlar arasında 2000 senesinde daha doğmamış olanlar da vardır) başlayan orijinal X-Men filmlerini hatırlatmak mı yoksa First Class ile başlattıkları “zaman içinde X-Men” filmlerinin Apocalypse ile birlikte orijinal seriyle bütünleştiğini ima etmek mi bilemedim.

Bu karakter posterlerinin nostaljik ya da orijinal filmlere saygı duruşundan ziyade ucuz durdukları ile ilgili yorumlar gördüm ve ne yazık ki ben de bu görüşe katılıyorum.

Nasıl bir film ile karşılaşacağız bilmiyorum ama beklentimi çok yükseltmeden, çok da düşürmeden ön yargısız izleyebilmeyi umuyorum.

Medeniyetin başlangıcından beri tanrı olarak görülen ilk mutant Apocalypse, binlerce yıllık uykusundan uyanıyor. İçine uyandığı modern dünya tarafından büyük hayal kırıklığına uğrayan Apocalypse, dört mutantı emrine alarak dünyayı arındırıp yeni bir düzen kurma planlarını hayata geçiriyor. Dünyanın tek ümidi ise Profesör Xavier’in liderliğindeki X-Men ekibi.

27 Mayıs’ta vizyona girecek olan X-Men: Apocalypse, Bryan Singer tarafından yönetildi ve kadrosunda James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Olivia Munn gibi oyuncular yer alıyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Avatar
Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.
  1. Ali on 11 Nisan 2016

    Suicide Squadtan daha güzel olacağını düşünüyorum, psylocke beğenmedim =( fizik sönük kalmış, wonder womanda olduğu gibi. Kimi zaman Cosplayler bile çizgi romana daha yakın duruyorlar.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
Phoenix Cosplay

Bugünkü Cosplay galerimizin konuğu, ölümcül güzelliğiyle Phoenix! Onu çoğunlukla Jean Grey'in bedeninde gördük. Kimi hikayelerde...

Balkon Keyfi 56 – Yeni Dönem Zombi Filmleri 1/2

Selam Gençler! Bu Balkon Keyfi’nde bu sene severek izlediğimiz iki farklı zombi filmi olan The...

Kapat