• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Guardians of the Galaxy’ye Yeni Üyeler!

ÇİZGİ ROMAN

Guardians of the Galaxy’ye Yeni Üyeler!

R.ist.T.O. 24 Ocak 2016


Background
share close

Dün Guardians of the Galaxy’nin devam filmi için Guardians ekibine yeni ilaveler olacağı dedikodular çıktı. Geek.com’un haberine göre Milano’nun yeni misafirleri olacak gibi!

Bu noktadan sonra spoiler niteliği taşıyabilecek içerikler olabilir. Uyarmadı demeyin.

Star-Lord, bir önceki filmde topladığı Drax, Gamora, Rocket ve Groot’tan oluşan ekibiyle birlikte yeni maceralara atılacak ama bu sefer onlara Yondu, Nebula ve Mantis’in eşlik edeceği söyleniyor.

Guardians of the Galaxy benim takip ettiğim bir çizgi roman serisi değil ama yaptığım kısa araştırmanın sonucunda edindiğim bilgileri sizinle de paylaşmak istiyorum.geekstra_guardians-of-the-galaxy2-(5)Yondu’nun Star-Lordun ekibine katılmasını gerektirecek ne olmuş olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok fakat Star-Lord ve diğer Guardians mensupları dışında filmin en öne çıkan ve izleyiciler tarafından sevilen karakteri Yondu idi. Hele ıslık ile kontrol ettiği iğnemsi silah ile bayağı iyi bir izlenim bıraktı. Ayrıca Peter ile çatışacak ne kadar çok karakter o kadar iyi.geekstra_guardians of the galaxy2 (3)Mantis’i de pek tanımıyorum ama karakterin Pom Klementieff tarafından canlandırılacağı söylentileri var. Yondu ile dostane bir rekabet ilişkisinde olan bir karakter olmakla birlikte bir çok farklı özelliği bulunuyor. Telepati ve ve empati gücünün yanı sıra bitkileri kontrol etme ve büyütme gücüne de sahip. İlk filmin sonunda Groot’un küçük bir fidan olduğunu görmüştük. Belki bu yüzden Guardians ekibi Mantis’ten yardım almak istemiş ve bu Mantis’in ekibe katılmasına vesile olmuş olabilir. Okuduğum kadarıyla benzer bir durum çizgi romanlarda da yaşanmış, Mantis bir daldan Groot’un hızlıca büyümesini sağlamış.geekstra_guardians of the galaxy2 (2)Yondu ile Mantis’in samimiyeti göz önünde bulundurulduğunda Mantis’i bulmak için Yondu’dan yardım istenmiş olabileceği ihtimali doğuyor. Ayrıca ikinci filmde Star-Lord’un babasının ilk defa görünecek ve hikayeye dahil olacak olması, Star-Lord’un biyolojik babası ile kontrast oluşturarak, Star-Lord’u yetiştiren baba figürünün yani Yondu’nun filmde önemli bir yer tutmasını daha da önemli kılıyor.

Hadi Yondu’yu anladık. Star-Lord’un babası gibi ve Groot’u büyütmek için yardım alacakları Mantis’i bulma konusunda yardım edecek. Mantis de Groot’a yardım edecek. Nebula ne iş? Yanlış anlamayın Karen Gillan’ı çok severim her rolde ve filmde izlerim kendisini ama Guardians ekibi üyesi olarak pek düşünemiyorum.geekstra_guardians of the galaxy2 (4)Gamora ile çizgi romanlarda daha öncede bir arada çalışmışlıkları var ama çizgi romanlarda da hiçbir zaman bir Guardians mensubu olmamış. İlk filmde Thanos’un kızı olarak Ronan’ın yardımcılığına atanıp sonrasında da Thanos’u öldürmek üzere Ronan’ın tarafına geçen ve daha sonra da Ronan’ın yenilmesiyle başı boş kalmış bir karakter.

Gamora gibi tövbe edip iyi tarafa dönmemesi için herhangi bir sebebi olmasa da umarım daha iyi bir neden bulabilmişlerdir.

James Gunn, Guardians ekibini belli bir sayının altında tutmaya devam edeceklerini söylemişti. Sürekli büyüyen ve belli bir noktadan sonra sadece öylesine ekranın bir köşesini dolduran karakterler yerine, her birine gerçekten değer vereceğimiz az ve öz bir ekip kurma derdinde olduklarını da ekledi. Avengers gibi her karakterin kendi filmi yok sonuçta ve Marvel’in doğrudan bir ekip olarak başlayan tek filmi Guardians.

Mayıs 2017’de vizyona girecek Guardians of the Galaxy 2 umarım en az ilki kadar iyi olur.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.