• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Jeremy Irons: BvS Aldığı Eleştirileri Hakediyor

ÇİZGİ ROMAN

Jeremy Irons: BvS Aldığı Eleştirileri Hakediyor

R.ist.T.O. 31 Mayıs 2016 2


Background
share close

Daily Mail gazetesi Jeremy Irons ile ilgili yaptığı bir profil dosyası kapsamında ünlü oyuncu ile görüştü. Görüşmesi sırasında tabii ki Bamtan v Superman’in aldığı ağır eleştiriler de soruldu.

Eleştirmenlerden ağır bir darbe yiyen film hakkında Irons şöyle konuştu:

Hak ediyordu. 800 milyon hasılat yaptı sonuçta aldığı eleştiriler çok da anlamlı değil ama çok fazla şey sıkıştırılmıştı. Çok karışıktı. Bir sonraki film daha sade olacaktır. En azından senaryo çok daha ince ve hikaye daha lineer.

Filmi beğenen var, beğenmeyen var. Beğenenler bile filmin kesilmiş sahneleriyle biraz daha derli toplu olacağı ümidini taşıyor. Ben filmi beğenenlerdenim. Daha doğrusu ikinci izleyişimde filmin kusurlarını yaratılmaya çalışılan DCEU hatırına görmezden gelmeyi kabul edip sonrasında o kusurların filmi beğenmek için çok da büyük bir engel teşkil etmediğini fark edenlerdenim.

Batman v Superman’in en büyük kusuru, yarattığı beklentileri tek bir hikaye ile değil tek bir filmde bir evren yaratarak karşılık vermeye çalışmış olmasıydı ki çizgi roman tarihinin en ikonik karakterlerini (Marvel kusura bakmasın) aynı filmde toplamanın yaratacağı beklentiyi %100 karşılamak her türlü imkansız olacaktı.geekstra_bvs alfred1Bir BvS eleştirisine dönüşmesini istemiyorum ama benim en çok kızdığım nokta Batfleck ve Zack Snyder’ın röportajlarda gösterdiği “benim umrumda değil”, “siz ne bilirsiniz”, izlenimi veren bıkkın ve pasif tutumlarıydı. Evet onlara yöneltilen ağır eleştiriler ve yerli/yersiz yorumlardan bıkmış olmalılar ama hayranlık böyle bir şey ve özellikle bu hayranlardan para kazanmak için bir işe girişmişler. Filmi yapanların da biz izleyiciler kadar sevdiğimiz karakterlere ve hikayelere değer verdiğini ve bu karakterlerin hayata geliyor olmasının heyecanını paylaşıyor olmasını istiyoruz.

Bu konuda Henry Cavill’in tutumunu ve eleştirilere karşı bile koruduğu tutumunu takdir ettiğimi belirtmeliyim. Neyse, Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nın Blu-ray/DVD’si temmuzda raflara çıkacak. Bakalım filmden kesilen 30 dakika filmi nasıl değiştirecek…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 2 comments.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.