• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right Jessica Jones 2. Sezonu Geliyor!

ÇİZGİ ROMAN

Jessica Jones 2. Sezonu Geliyor!

R.ist.T.O. 18 Ocak 2016


Background
share close

Evvet! Jessica Jones’un ikinci sezonu resmen onaylandı. Çevremde diziyle ilgili karışık yorumlar duydum ama genel kanı şu şekilde:

  • Dizi iyi ama… (kızı beğenmedim, oyuncuları beğenmedim, kısaltılabilirmiş, Killgrave’i bir kötü olarak ciddiye almak çok zor, feminizm fazlasıyla göze sokuluyor, vb…)
  • Diziyi beğendim.

Diziyle ilgili çok kötü şeyler duymadım ve diziyi sevenlerin beğenmediği kısımlarda onlarla hem fikir olduğum noktalar olsa da Defenders ekibinin daha küçük, yerel ve sokak seviyesinde kahramanlardan  (evet çizgi romanlarda daha büyük ölçeklerde faaliyet gösterdikleri de oluyor) oluştuğunu ve onları süper kahramandan ziyade “senden benden tek farkı süper gücü olan sıradan insanlar” olarak işlediklerini göz önünde bulundurduğumuzda biraz daha empati kurabileceğini düşünüyorum.

Neyse Jessica Jones’un ikinci sezonu için yeşil ışıklar yakıldı demiştik. Dizinin resmi Twitter hesabından haber şöyle duyruldu.

Acaba bu numarayı arasak karşımıza kim çıkar?… Bu numara benim olsa kesin “Alias Investigations. How can I help?” şeklinde bir telesekreter mesajı kaydederdim.

Sadece Jessica Jones değil, Netflix’in Defenders’i oluşturacak Daredevil, Jessica Jones, Power Man ve Iron Fist dışındaki diğer karakterler için de spin-off diziler yapabileceği konuşuluyor. Netflix’in içerikten sorumlu devlet bakanı Ted Sarandos’a spin-off olasılıkları sorulduğunda:

“Şu ana kadar dizilerimizde yer almış tüm karakterler için bir spin-off yapılabilir. Bu olasılık hep var. Tüm evrendeki karakterler için de geçerli.”

Fakat Sarandos’a göre “her sene bir veya iki dizi çıkartmak” Netflix’in hedeflerinden değil. Nedenini ise “bu projeler çok uzun süren bir çekim ve post-prodüksiyon süresi gerektiriyor. Bu projeler büyük ölçekli filmler gibi.” şeklinde açıkladı.

Netflix şimdiden karmaşık yapım süreçleri öngörüyor.geekstra_jessica_jones_s2“En zoru Defenders. The Defenders’ın yapım programı bir çok diğer dizinin 2. ve 3. sezon yapım sürecini etkileyecek”.

Şimdilik en muhtemel spin-off Daredevil’in ikinci sezonunda karşımıza çıkacak olan ve Jon Bernthal’ın canlandıracağı Punisher karakteri için. EW’ya göre projede ilerleme var fakat Netflix hâlâ Punisher dizisini yürütecek bir showrunner arayışında.geekstra_jessica_jones_s2 (2)Jessica Jones’ın ikinci sezonu için bir tarih verilmiş değil ama bu sene Netflix bizi 18 Mart’ta yayımlanacak Daredevil’in ikinci sezonu, tarihi henüz belli olmayan Luke Cage ve Iron Fist dizileriyle mutlu edecek gibi. Eğer Daredevil’in ikinci sezonunun yayım tarihi bir standart kabul edilecekse (ilk sezon 10 Nisan 2015’te yayımlanmıştı) Jessica Jones’un ikinci sezonu için de benzer bir varsayım yaparak yıl sonuna doğru yayımlanacağını tahmin edebiliriz.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.