• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Joseph Gordon Levitt Sandman Projesini Terk Etti

ÇİZGİ ROMAN

Joseph Gordon Levitt Sandman Projesini Terk Etti

R.ist.T.O. 7 Mart 2016


Background
share close

Evet doğru okudunuz, Joseph Gordon Levitt Neil Gaiman ve David Goyer ile birlikte yapımcılığını üstlendiği ve yönetmeyi planladığı Sandman projesinden ayrıldı.

Resmi Facebook sayfasından yaptığı duyuru ile projeden ayrıldığını açıklayan Levitt’in açıklamasını aşağıda okuyabilirsiniz.

Türkçesini okumak isteyenler için özet geçecek olursam:geekstra_sandman_joseph gordon levitt (2)

Bu tarz şeyler takip ediyorsanız David Goyer ve ben Warner Bros. ile Neil Gaiman’ın SANDMAN çizgi romanın sinema uyarlaması için bir anlaşma yaptık. Neil daha sonra yönetici yapımcı olarak projeye dahil oldu ve çok yetenekli bir senarist olan Jack Thorne’u ekibimize dahil ederek çizgi roman dünyasının en sevilen ve sınırları zorlayan yapıtlarından birini filmleştirme maceramıza başladık. Daha yolumuzun çok uzun olduğunu biliyorduk ama kaydettiğimiz gelişmelerden memnundum.

Eğer bu tarz şeyleri takip ediyorsanız, yakın zamanlarda Warner Bros.’un vertigo lisanslarını New Line’a devretmesiyle Sandman’in hakları Warner Bros.’dan alt şirketleri olan New Line’a geçti. Birkaç ay önce New Line çalışanları ile Sandman’in nasıl bir film olması gerektiği/olabileceği konusunda fikir birliğine varamadığımızı fark ettim. Bu nedenle ne yazık ki projeden çekilme kararı aldım. Projeye devam eden ekip için en iyi dileklerimi sunuyorum.

Birlikte çalışma fırsatı bulduğum herkese teşekkür etmek isterim. David ve Jack ile çalışırken çok eğlendim ve bir çok şey öğrenmdim. Nija Kuykendall, Greg Silverman ve Warner Bros.’da çalışan herkes harikaydı ve Geoff Johns ve DC ekibi de öyle. Bay Gaiman ile tanışmak ve zaman geçirmek çok onurlandırıcıydı ve cömert bilgisi ve ustaca yapımları beni Düşlerin Efendisi ile Hikayelerin Prensinin aynı kişi olduğuna ikna etti.

Daha bir iki gün önce projeye yeni senarist olarak Eric Heisserer’ın dahil olduğunu öğrenmiştik… Levitt’in ayrılığı projede ne gibi değişikliklere yol açacak bilinmiyor ama yeni bir yönetmene ihtiyaç duyacakları kesin. Bildiğim kadarıyla ne New Line’dan ne de Warner Bros.’dan konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.geekstra_sandman_joseph gordon levitt (3)Joseph Gordon Levitt’in hayranı ve yaratıcılığını taktir eden biri olarak onun kafasından çıkacak bir Sandman filmini izlemeyi gerçekten çok istiyordum… JGL’in yerine filmi kimin yönetmesini isterdiniz gençler?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.