• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Kevin Feige Deadpool, R-Rated Marvel Filmleri ve Solo Hulk Filmi Hakkında Konuştu

ÇİZGİ ROMAN

Kevin Feige Deadpool, R-Rated Marvel Filmleri ve Solo Hulk Filmi Hakkında Konuştu

R.ist.T.O. 10 Mayıs 2016 1


Background
share close

Deadline ile yaptığı bir röportajda Kevin Feige, Fox’un tüm beklentileri yerle bir eden Deadpool filmi hakkında konuştu. Marvel’in R-rated film yapma planları ve Deadpool’un başarısını Feige şöyle şöyle yorumladı:geekstra_deadpool_cable (3)

R-rated film hakkında kendi içimizde bir konuşma olmadı. Deadpool’un bize gösterdiği şeylerden yalnızca biri bu. Deadpool, seyirciye kendine özgü bir şey sunulduğu zaman onların buna karşılık vereceğini gösterdi. Süper kahraman gibi popüler bir şeyi farklı, çılgın ve benzersiz bir şekilde sunduğunuzda ilgi çekiyor ve seyirci izliyor. Bunu yapmayı başardılar. Tim Miller muhteşem bir iş çıkardı. Bir başka sır, ve bunun neden hala bir sır olduğunu anlamıyorum, Deadpool’u çizgi romandaki haliyle beyaz perdeye aktarmış olmalarıydı. Dördüncü duvarı kırıyor, kamera ile konuşuyor ve başka kahramanlar umurunda değil. Hiçbir şeyi ciddiye almıyor. Tüm bunlar Deadpool’u çizgi romanlarda popüler kıla öğeler. Tim, yazarlar ve Ryan Reynolds bunu filme aktarmayı ve daha da büyütmeyi başardılar. Bizim felsefemiz her zaman orijinal malzemeye saygılı olmak, özünü anlamak ve uyarlamayı yaparken orijinal malzemenin sunduğu özü ve ruhu daha da güçlendirmek. Deadpool bu söylediklerimin hepsini muntazam bir şekilde uyguladı.

Konu solo Hulk filmine gelince:geekstra_hulk deadpool (2)

Seyirciler Marvel çizgi roman karakterlerinin film haklarının Disney’e geri verilmesi için seslerini yükseltirken Disney’in Marvel, Pixar, Lucasfilm ve kendi filmleri ile sinema sektöründe şu an olduğundan daha güçlü bir konuma gelmesini diğer stüdyoların çok sıcak bakacaklarını sanmıyorum. Bu nedenle bence yakın zamanda bilinirliği yüksek karakterlerin haklarının Marvel’e dönmesi düşük bir ihtimal.

Disney’in R-rated film çekmesi pek söz konusu değil sonuçta tüm alt yapıları “aile eğlencesi” üzerine kurulu fakat şiddet ihtiyaçlarını Netflix üzerinden yayımladıkları dizilerle deşarj ediyorlar. Netflix dizileri, biraz daha yetişkin içerikli olmaları ile Dinsey/Marvel yapımları arasında özel bir konuma kavuştu ve bu konumunu korumaya devam edecektir diye tahmin ediyorum.

Marvel’in şu anki yapısı ve yaratıcı gücüyle gerçekten “işte bu!” dedirten bir Hulk ve Fantastic Four filmi görmeyi gerçekten çok isterim. Umarım Ruffalo çok yaşlanmadan bu gerçekleşir…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.