• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Legion Dizisi Komik, Yaratıcı ve Şaşırtıcı Olacak

ÇİZGİ ROMAN

Legion Dizisi Komik, Yaratıcı ve Şaşırtıcı Olacak

R.ist.T.O. 1 Haziran 2016


Background
share close

Sizlere daha önce şurada FX’in geliştirmekte olduğu X-Men serisi Legion’dan bahsetmiştik. Fargo dizisinin yaratıcısı Noah Hawley’in geliştirmekte olduğu dizi Profesör X’in oğlu olan David Haller’ı konu alacak. Bildiğiniz gibi David her biri farklı mutant güçlere sahip olan çok kişilikli bir mutant. Belki de David’in her kişiliği mutant güçlerinin farklı bir yönünü temsi ediyor desek daha doğru olur.

Vanity Fair ile yaptığı bir röportajda Hawley Legion dizisiyle ilgili şöyle konuştu.geekstra_legion 2

Televizyon ve sinema yer değiştirdi yani her filmde artık ‘haftanın olayı’ işleniyor. Bir filmde Avengers şu düşmanla dövüşüyor bir sonraki filmde ise bu düşmanla. Hikayeyi belli bir yönde çok fazla ilerletemiyorsunuz.

Her zaman hikayenin yapısının hikayenin içeriği tarafından şekillendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin bu hikayede eğer bir adam ya şizofren ya da farklı güçlere sahip alt kişiliklere sahip ise, neyin gerçek neyin hayal olduğunu bilmiyordur ve izleyici de aynı deneyime sahip olmalı.

“Daha varoluşçu bir keşif”, ve “sadece koşup dövüşmekle sınırlı olmayan süreel veya rüyamsı bir dokuya” içeren bir dizi yapmak istediğini belirten Hawley, şöyle devam ediyor.

9 bin süper kahraman hikayesi işleniyor şu anda. Hepsi koşuşturma ve dövüş olayını iyi yapıyorlar. Bence benim görevim biraz daha eğlenceli, yaratıcı ve şaşırtıcı bir şeyler yapmak. Yalnızca farklı bir şeyler yapmak istediğimden değil, bu hikayeyi en iyi bu şekilde anlatabileceğimi düşündüğümden.

Noah Hawley’e katılıyorum. Aksiyona doyamadığımız bir gerçek ama Legion’un aksiyonun ötesinde olağan üstü bir potansiyeli var. Marvel’in en iyi yaptığı şeylerden biri bence çelişkili karakter yaratmak. Her zaman bu karakterleri iyi bir şekilde kullandıklarını söyleyemeyeceğim fakat DC’ye göre daha “insani” çelişkileri olduğunu düşünüyorum (DC karakterlerinin çelişki ve mücadeleleri daha epik ve mitolojik oluyor kanımca). Örnek olarak belki Sentry, Storm, Wolverine gibi karakterler gösterilebilir.

Legion da böyle bir karakter. Belki de dünyanın en güçlü mutantlarından biri. Fakat güçlerini kontrol edememek bir kenara tüm güçleri farklı birer kişilik ve David’in dominant kimliği olmak için sürekli savaş halindeler. Tanrısal bir güce sahip olabilecekken güçlerinin esiri olup deli muamelesi gören bir karakter var karşımızda. Babasıyla olan ilişki de cabası…

David’in şizofrenik dünyasını onun perspektifiyle görmek, potansiyeline üzülürken, gerçekliği ve hayali ayırt edemeyişinin oluşturacağı komik durumları izlemek çok keyifli olacak.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: , , , , , , , , .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post
Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
The Dark Tower Filminde Idris Elba ve Matthew McConaughey!

Stephen King’in epik eseri The Dark Tower’ın film uyarlaması nihayet çekimlere başlayacak! Filmde Roland karakterinin...

Zachary Quinto Heroes’a Geri Mi Dönüyor?

NBC bir mini dizi formatında Heroes’u geri getireceğini açıkladığında söylentilere göre orijinal kadrodan bir çok...

Kapat