• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Luc Besson’un Bilim Kurgu Filmi Valerian’dan İlk Görüntüler

ÇİZGİ ROMAN

Luc Besson’un Bilim Kurgu Filmi Valerian’dan İlk Görüntüler

R.ist.T.O. 25 Mart 2016


Background
share close

Luc Besson ve bilim kurgu denince ilk akla gelen film 5. Elementtir. Belki Lucy’i de anacaklarınız vardır. Besson, Instagram hesabından 1967 yapımı Fransız çizgi romanı Valerian and Laureline’ın uyarlaması olan Valerian and the City of a Thousand Planets ’dan ilk görüntüyü paylaştı.

Dane DeHaan ve Cara Delevingne’in baş rolleri paylaştığı bu epik inter-galaktik hikayenin konusu kısaca şöyle:

Valerian (Dane DeHaan) ve Laureline (Cara Delevingne) insan kolonilerini korumak ve düzeni sağlamak için çalışan hükümet biriminin çalışanlarıdır. Valerian, Laureline’e kaşrı partnerlikten öte duygular beslemektedir ve bulduğu her fırsatta bunu jestler ve romantik tekliflerle dile getirir. Fakat Valerian’ın kadınlarla olan karmaşık geçmişi ve muhafazakar değerleri nedeniyle Laureline süreki Valerian’ı reddetmektedir.

Komutanlarının (Clive Owen) emirleri gereği Valerian ve Laureline Alpha adında inter-galaktik bir şehre yolculuk ederler. Alpha evrenin dört bir yanından gelen ırkların uyum içinde yaşadıkları bir şehirdir. Alpha’da ırkların birbirlerinin bilgileri, teknolojileri ve yeteneklerini paylaşarak barışık ve gelişimci bir yaşam ortamı yaratılmıştır. Fakat herkes aynı idealleri paylaşmamaktadır. Hatta görünmez bir güç insanlığı büyük bir tehlikeye sokacaktır…

Çizgi romanı okumadığımdan bir yorum yapamayacak olsam da kostümlerin fena durmadığını belirtmeliyim. Belki biraz yapay duruyor olabilirler fakat filmde eminim çok daha gerçekçi görüneceklerdir. Dane DeHaan’ı daha sosyal ve kız peşinde koşan bir karakter olarak görmek ilginç olacak gibi görünüyor ve hikayenin Alpha’da geçecek olması çok sayıda uzaylı ve ilginç set tasarımı göreceğimiz anlamına geliyor.

Film 21 Temmuz 2017’de vizyona girecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.