• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right DC
  • keyboard_arrow_right Mera’nın Artık Yeni Bir Kostümü ve Kod Adı Var

ÇİZGİ ROMAN

Mera’nın Artık Yeni Bir Kostümü ve Kod Adı Var

Tachikoma 4 Nisan 2016


Background
share close

Aquaman takipçileri için spoiler olabilecek bir haber olduğunu belirterek başlayayım.geekstra_mera1Bildiğiniz gibi Aquaman filminde Amber Heard tarafından canlandırılacak olan Mera karakteri, Aqaman’in karısı. Aquaman’den farklı olarak suyu kontrol edebilme gücüne sahip olan Mera Yeni 52 Aquaman serisinde insanlar arasında yaşamaya alışma sürecinden geçiyordu.

Yalnızca kocasının kod adını değil kostümünü de giymiş olmasına bazı feministler kızar mı bilmem fakat çizgi romanlarda bunun gerekçesi olarak “insanlığın Atlantis’e olan korkusunu azaltmak ümidiyle pozitif imaj yaratmak” gösteriliyor.geekstra_aquawoman (1)Mantıksız değil. Sonuçta Atlantis’in yeryüzünü istila girişiminin insanlarda yaratmış olabileceği etkiyi de düşünmek lazım.

Şahsen yeni Aquawoman costümünü beğenmiş olmakla birlikte Mera’nın eski kostümünü de özlemeyeceğimi söyleyemem. Öte yandan bu yeniliği Aquaman filmine yansıtırlar mı diye merak etmiyor değilim. Zira Mera’nın Aquawoman oluşu, karakterin bilinirliğini bir hayli artıracaktır ve seneye vizyona girecek Wonder Woman filmi de başarılı olursa DC’nin kadın süper kahramanlara yoğunlaşmaması için herhangi bir sebep yok. Hele hele Aquawoman’ı Amber Heard oynayacaksa…geekstra_aquawoman (2)Gençler, siz yeni isim ve kostümü nasıl buldunuz?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.