• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Russo Kardeşlerin Hakları Marevel’de Olmayan Karakterlerle İlgili Planı

ÇİZGİ ROMAN

Russo Kardeşlerin Hakları Marevel’de Olmayan Karakterlerle İlgili Planı

R.ist.T.O. 7 Mayıs 2016 1


Background
share close

Marvel’in son büyük yapımı Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı yeni vizyona girdi ve bir hafta önce dünyanın çeşitli ülkelerinden büyük bir hasılat elde etti.

Daha yeni vizyona girmiş olan filmle ilgili basın turlarına devam eden Russo kardeşlere en çok sorulan sorulardan biri, bir sonraki projeleri olan Avengers: Infinity War ile ilgili.

Eminim ki Marvel filmlerinin konuşulduğu her ortamda en çok bahsi geçen şey “keşke şu karakterlerin hakları da Marvel’de olsaydı” konusudur ki, ne yalan söyleyelim biz de kendi aramızda en çok bu konuyu dile getiriyoruz.

Kahramanların Savaşı filmi için küçük bir mucize yaratarak Spider-Man’i kadrolarına eklemeyi başardılar fakat konu Infinity War olunca gönül daha fazla karakter görmek istiyor. Fantastic Four ve X-Men dünyasından kimseyi kullanamıyor olmanın, filmleri orijinal malzemeye kıyasla (çizgi roman) ister istemez farklı noktalara götürüyor.geekstra_infiniti (2)Russo kardeşlerin Screen Crush ile yaptıkları bir röportajda bu konu gündeme geldi. Röportajı yapan kişi, “hakları Marvel’de olmayan fakat hikaye için kritik olan karakterlerin yerine elinizdeki mevcut karakterleri onların yerine kullanmayı mı planlıyorsunuz?” sorusunu sordu ve Russoların cevabı şöyle oldu:

Evet mitolojinin ana temasını alıp farklı karakterlere uygulayabilirsiniz. Fakat biz bunu yapmak zorunda değiliz. Biz hikayenin yeni bir versiyonunu, hali hazırda var olan hikayenin birebir uyarlamasına tercih ediyoruz. Bizim en keyif aldığımız süreçlerden biri bu. Bu nedenle genellikle yorumlama yoluna giriyoruz. Fakat orijinal hikayenin eğlenceli ve yaratıcı ögelerini de kullanmak istiyoruz. İki yöntemi de kullanarak istediklerimiz kısımları seçerek anlatmak istediğimiz hikayeye uyarlayacağız.

Mutantların “enhanced” gibi daha muğlak bir isimle kullanılmakta olduğunu hatta bazı karakterlerin ırkı bile değiştirildi (misal Daisy Johnson mutant iken Inhuman oldu).

Ayrıca çizgi romana göre ölçeği çok daha küçültülmüş olsa da bence mevcut MCU içinde çok iyi işlenmiş olan Kahramanların Savaşı gibi bir uyarlama olacaksa Infinity War da kullanılamayan karakterlerin yokluğunu bize hissettirmeyeceklerdir.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Önceki Bölüm

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.