• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Simon Kinberg İkinci Fantastic Four Filmi İstiyor! Hala!

ÇİZGİ ROMAN

Simon Kinberg İkinci Fantastic Four Filmi İstiyor! Hala!

R.ist.T.O. 17 Mayıs 2016 3


Background
share close

Fantastic Four, çizgi roman uyarlamaları tarihinin en başarısız serisi. Bence bu tartışma bile gerektirmez. Belki Daredevil, Electra, Ghost Rider, Catwoman vb filmleri anarak “belki de değildir?” diyecekleriniz olabilir ama Fantastic Four’un arada bir reboot dahil toplamda 3 filmlik bir seri olduğunu ve üç filmin de bir birinden beter olduğunu hatırlatmak isterim.

Fox’un X-Men ve Fantastic Four’dan sorumlu yapımcılarından Simon Kinberg, X-Men: Apocalypse filminin basın turunda FF ile ilgili soruları cevapladı.

İyi bir film yapmadık. Dünya seyircisi kararını verdi ve nitekim bu kararın yanlış bir karar olduğunu düşünmüyorum ve her seferinde iyi bir film yapamazsınız – herkes bunu beceremez. Her yapımımız göz önünde tutulduğunda her şeye rağmen iyi bir ortalamamız var. Fakat bu filmi yaparken bir çok hata yaptık – ders alarak tekrarlamayacağımız hatalar.

Bir Fantastic Four filmi daha yapmak istiyoruz. Kadroyu seviyoruz. Çizgi romanları seviyorum. Neredeyse X-Men kadar seviyorum. Fantastic Four’un özüne daha sağdık olmaya çalışacağız ve X-Men filmlerine göre farklı olarak daha renkli, eğlenceli ve iyimser bir ton olacak.

Çizgi romanların DNA’sına aykırı gelen karanlık bir Fantastic Four filmi yapmaya çalışmak bir hataydı.

Şahsen hatanın daha karanlık bir hikaye anlatma çabasından çok daha temel bir sebebe dayandığı kanısındayım. Kinberg’ın dediği gibi FF’in özünü/DNA’sını hiç anlamamışlar.

Ben de Fantastic Four’un çizgi romanlardaki çekirdek aile yapısının aşırı demode bir model olduğu ve bu aile bağı çerçevesine hikayeleri sıkıştırmanın yarattığı melodramların çok can sıkıcı olduğu eleştirilerini yapanlardanım fakat çizgi romanlardaki demode yapıyı doğrudan beyaz perdeyi taşımanın yeni FF’nin aileyi modernize etme çabasından çok daha başarılı sonuçlar elde edeceğini düşünüyorum.

Oyuncuların iyi olduğu konusunda katılıyorum fakat ilk filmin temelleri üstüne, kendilerini affettirecek bir devam hikayesi oluşturabilmek bana kalırsa imkansıza yakın. Üzgünüm Kinberg…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 3 comments.
  1. Sonsuz on 17 Mayıs 2016

    Embesil bunlar ya, F4 hiç sevmem zaten, önceki kadro yine izleniyordu, adamlar kimi torch yapsa mcu kapıyor.

  2. mehmet on 17 Mayıs 2016

    Ben fantastic four’un ciddi olarak çekildiğine inanmıyorum zaten. Sırf haklar zaman aşımından marvela dönmesin diye çekilmiş bir filmdi. Bunun üzerine böyle bir açıklama yapmaları çok komik. Artık isteselerde filmi çekecek yönetmeni bulacaklarını sanmıyorum. Matthew vaughn’a bile kötü film yaptırtmayı başardılar. Bence oyuncular bile bir daha dönmez hatta.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.