• Home
 • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
 • keyboard_arrow_right FİLM
 • keyboard_arrow_right Spawn Filmi Geliyor ve Rated R Olacak!

ÇİZGİ ROMAN

Spawn Filmi Geliyor ve Rated R Olacak!

R.ist.T.O. 15 Şubat 2016 5


Background
share close

Spawn’un yaratıcısı Todd McFarlane yıllardır ikinci bir Spawn filminin yapılması için debelenip duruyor. Söylenenlere göre geçmişte gördüğümüz uyarlamalardan çok daha farklı bir Spawn göreceğiz. ComicBook.com ile yaptığı röportaja göre filmin senaryosu bitmiş durumda ve yapımcılara gösterilmeden önce son düzeltmeleri yapılıyor.

McFarlane’in yeni Spawn filmi ne bir süper kahraman filmi ne de bir aksiyon filmi olacak.

“Bana kalırsa daha çok korku/gerilim/doğa üstü türünde bir film. The Departed ve Paranormal Activity karışımı bir film olduğunu söyleyebilirim.” şeklinde konuşan McFarlane’in amacı yeni film için Spawn’un tamamıyla yeni ve özgün bir karakter olması.

Röportajın devamını şöyle özetleyebilirim:geekstra_spawn (3)“Arka planda gezinen bir öcü olacak. Bizim o öcünün yalnızca Spawn olduğunu bileceğiz. Bir önceki filmdeki gibi görünmeyecek, dövüştüğü bir kötü de olmayacak. Bir hayalet gibi olacak.”

McFarlane yeni filmdeki Spawn’u The Grudge veya The Ring’in hayaletlerine benzetiyor.

“Filmde yalnızca bir doğa üstü unsur -yani bizim öcü- olduğu için hikayenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Film tamamıyla gerçekçi görünecek ve gerçekçi bir dram olacak. Yalnızca ani bir şekilde ortaya çıkıp yanlış zamanda yanlış yerde olanları parçalayan bir hayaletimiz olacak.”

Karakterin böyle bir şekilde yorumlanması McFarlane’in uzun zamandır karakteri taşımak istediği nokta olmasının dışında pratik sebepleri de var.

“Böyle bir filmi büyük bir özel efekt bütçesi olmadan çekebilirim. Filmi küçük ve yalın tutmak istiyorum ki yönetmeme izin versinler!”

Bana Spawn’dan çok bir Darkman filmi yazmış gibi geldi. Senaryoyu yazmasının ötesinde filmin yönetmenliğine de göz dikmiş olması filmle ilgili çeşitli endişeler uyandırmıyor değil.geekstra_spawn (1)Spawn’un biraz daha Batmanvari bir şekilde gölgelerden aniden belirip düşmanlarını indirip tekrar gölgelere karışmasını görmek eğlenceli olabilir fakat öte yandan iyi bir görsel efekt bütçesiyle Spawn’un klasikleşmiş pelerinini ve çeşitli silahlara dönüşmesini görmek istemiyor değilim.

Sizin yorumunuz nedir gençler?

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 5 comments.
 1. Ersun Guven on 15 Şubat 2016

  Adam yönetecek diye yıllardır bir Spawn filmi göremedik. Lan yönetme allahsız McFarlane, sen git yaz çiz, yönetmene akıl ver, öyle olsun böyle olsun de. Gorselleri yönetmene birak, senaryo konusnda el at. O senaryo da yazilamadi yillardir, kaç yıldır bakıyorum, yazıldı yaziliyor ufak değişiklikler, hala ne degisikligi arkadaş, sen senaryoyu yazana kadar marvel aldi basi gitti türkiyeden büyük ekonomisi oldu şirketin nerdeyse. Bitirdin beni ve Spawnseverleri McFarlane, actionfigure’lere muhtaç ettin bizi. Davul etsin FARLANE!

 2. Serkan on 17 Şubat 2016

  Yöneteceğim diye diretiyor ama önceki film gibi gözükmeyecek diyor. Önceki filmin eksiklikleri hikaye ve 3.sınıf görsel efektlerdi.Fakat spawn kostümü ve imajı harikaydı. Öcü nedir anlamadım ki çeviri hatası mı var.

  • R.ist.T.O. on 17 Şubat 2016

   Dediklerine katılıyorum.

   *Öcü: korkutucu hayali varlık. Çocuk terimidir hayalet, canavar, ıvır zıvır her şeyi kapsar. Boogie-man’in Türkçe karşılığı olarak kullandım.

 3. Ilker on 19 Şubat 2016

  McFarlane senelerdir konuşuyor amk yok şöle bi film yapıcam yok böle olacak her seferinde de değiştiriyo hikayeyi bi bok yapamaz o adam

  • R.ist.T.O. on 19 Şubat 2016

   İlle de ben yapcam diye diretirse evet bir Spawn filmi görmek nasip olmayabilir…
   Umarım birileri McFarlane’i ikna eder de adam gibi bir film izleriz.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.