• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Warner Bros’a Açık Mektup

ÇİZGİ ROMAN

Warner Bros’a Açık Mektup

R.ist.T.O. 1 Nisan 2016 1


Background
share close

Warner Bros. Pictures anlaşılan Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nın aldığı eleştirileri kendince değerlendirme çabasında.

Haber BirthMovieDeath sitesinden geliyor.

Açıklanmayan kaynaklara göre Suicide Squad filmini biraz daha hafif ve eğlenceli kılmak için bir çok sahne yeniden çekiliyor, espriler ekleniyormuş. Filmin Bohemian Rhapsody’li fragmanının aksine o kadar da eğlenceli olmadığı ve filmdeki tüm esprilerin o fragmana sıkıştırıldığı da söyleniyor.geekstra_suicide squad (1)Eğer gerçekten durum bu ise, yeniden çekim yapmakta haklı olabilirler çünkü aylar öncesinden Suicide Squad’ın Batman v Superman kadar karanlık olmayacağı, Bohemian Rhapsody fragmanı öncesinde de aslında filmin çok eğlenceli olduğu gibi açıklamalar yapılmıştı.

Fakat eğer olay “Batman v Superman çok eleştirildi biz bu filmi daha eğlenceli yapalım” endişesinden ötürü stüdyo tarafından dayatılan bir değişiklikse buradan WB’ye seslenmek istiyorum.

Sevgili WB,

Duy sesimi! Evet şuanda çok eleştiri altındasın ve ne yazık ki bir standart ortaya koymuş ve izleyicilerin bir değerlendirme kriteri olarak kullandıkları MCU modeli ile rekabet etmek durumundasın. Bu da yetmezmiş gibi Deadpool denen düşük bütçeli film izleyici beklentilerini bir anda değiştiriverdi.

Bulunduğun konum kolay bir konum değil. Ben de kendini DC ve Batman hayranı olarak tanımlayan biri olarak Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmini eleştirdim. Eleştirilerimi hak ettiğini düşünüyorum. Fakat her şeye rağmen filmi zaman geçtikçe daha çok sevdiğimi, senin oluşturacağın DCEU’yu daha iyi tanıyarak bu evrene yaklaşım biçimimi bilinçli/bilinçsiz ufak ufak değiştirmekte olduğumu da belirtmek istiyorum.

Bir tarz ve tutum ortaya koyarak çizgini korumazsan sana uyum sağlayan, sağlamaya çalışan hayranlara her seferinde taze bir tokat atmaktan başka bir sonuca varmayacağın kanısındayım.

İyisiyle kötüsüyle sen sen ol, çizgini koru, bizim eleştirilerimizden korkarak seçtiğin yaratıcı ekibe son dakika müdahalelerde bulunma. Zorlayarak başkalarına benzemeye çalışma. Bizim sana uyum sağlamamıza ve senin, sana özgü bir anlatım şeklinin oluşmasına zaman tanı.

Sevgili WB, tüm bunları DC’yi ve barındırdığı karakterleri sevdiğim için ve Batman v Superman filmine yapılan “film çok karanlık” eleştirileri doğrultusunda Suicide Squad’a zorunlu değişiklikler yaptırdığın varsayımı üzerinden anlatıyorum.

Eğer durum bu değil, farklı faktörlerden kaynaklanıyorsa da sen yine de söylediklerimi aklının bir köşesinde tut.

Başkalarına benzeyerek herkese hitap etme çabasına girme, elindeki hayranlarını da kaçırırsın benden söylemesi.

David Ayer’in yönettiği, Margot Robbie, Jared Leto, Will Smith, Viola Davis gibi oyuncuların sevilen DC karakterlerini canlandıracağı Suicide Squad filmi ülkemizde İntihar Timi adı ile 12 Ağustos’ta vizyona gerecek.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Etiketler: .

Yazar

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Arşiv

Background
Previous post

Yorumlar

This post currently has 1 comment.

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.