• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right X-Men: Apocalypse Yeni Kostüm ve Serinin Devamı…

ÇİZGİ ROMAN

X-Men: Apocalypse Yeni Kostüm ve Serinin Devamı…

R.ist.T.O. 1 Nisan 2016 1


Background
share close

Mayıs ayının büyük filmlerinden X-Men: Apocalypse her ne kadar Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’nın gölgesinde kalmış olsa da orijinal ve ikinci nesil X-Men karakterlerinin genç hallerinin kadroya dahil edilmesi, Xavier’in sonunda saçlarından kurtulması ve ilk bölüm sonu canavarı olacak Apocalypse’in ekranlara gelecek olması ile serinin belki de en önemli filmlerinden.

Önce geçen hafta paylaşılan, X-Men ekibi ve Brian Singer’ın şu fotoğrafına bir değinelim.

T5760x3840-00430.cr2

Sol önden sayalım, Beast (Nicholas Hoult), Charles Xavier (James McAvoy), Storm (Alexandra Shipp), Nightcrawler (Kodi Smit McPhee), Cyclops (Tye Sheridan), Mystique (Jennifer Lawrence), Brian Singer (Braan Singer), Jean Grey (Sophie Turner) ve Quicksilver (Evan Peters)…

Şimdi diyeceksiniz ki “Storm Apocalypse’in dört atlısından biri değil mi? Bunun bu fotoğrafta ne işi var?”. Bunun üstüne diyeceksiniz ki “bu adamların üstündeki kostümler de neyin nesi? Fragmanlarda gördüklerimize hiç benzemiyorlar”.Konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı bildiğim kadarıyla ama hepimiz Apocalypse’in kontrolü altındaki mutantların (Magneto hariç ki o da kısmen sayılır) aslında X-Men üyesi olduğunu biliyoruz. Filmde önce X-Men olarak başlayıp sonra Apocalypse’in kontrolü altına mı girecekler yoksa Apocalypse’in etkisinden kurtulup X-Men mi olacaklar net değil fakat şöyle bir çıkarım yapmak mümkün.

Bu karakterleri fragmanlarda gördüğümüzde hepsi farklı kostümler içerisindeydi. Hele hele genç yeni yetmeler motorsiklet korumalarını andıran siyah kostümler içindelerdi. O sahnelerde “biz daha öğrenciyiz” dediklerini hatırlarsınız herhalde. Bu iki ipucundan yola çıkarsak fotoğraftaki yeni kostümler yeni karakterlerin terfi edip resmi kıyafetlerine kavuştuklarını ve Storm’un da daha sonra X-Men ekibine dahil olduğunu teyit ediyor gibi (Quicksilver ile ne kadar da benziyor kostümleri.)

Nightcrawler’ın kostümü çizgi romanlardakine çok benziyor. Cyclops’un da sol göğsündeki X sembolünde birleşen kayışları var gibi. Mystique’ın da klasik beyaz kostümüne benzer bir kostümü söz konusu ama eminim kuru kafaları dahil etmemişlerdir.

Angel’in burada olmaması biraz şaşırtıcı zira orijinal X-Men ekibinden yalnızca o ve Ice-Man yok ama Bobby’nin orijinal kadroya göre çok daha genç olduğu göz önünde bulundurulursa Bobby’nin eksikliği çok da sıkıntı değil. Peki Warren niye burada yok?

Fragmanlardan Mystique’in kısa bir süreliğine de olsa X-Men ekibine katılacağını biliyoruz. Açıkçası Jennifer Lawrence’in canlandırdığı Mystique’in Rebecca Romijn’in canlandırdığı Mystique karakterine nasıl dönüşeceği konusunda hiçbir fikrim yok ama X-Men: Apocalypse çekimleri başlamadan önce MTV’ye verdiği bir röportajda Apocalypse’in son filmi olacağını belirtmişti.

Fakat Empire ile konuşan Lawrence,

“geri dönmek için sabırsızlanıyorum. Bu filmleri seviyorum ve onların bir parçası olmayı seviyorum. Ekip filmlerini seviyorum çünkü yük tek bir karakterin omuzlarında değil.”

Days of Future Past’in vizyona girmesinden bile önce Apocalypse ile ilgili paylaşımlar yapan Brian Singer henüz Apocalypse’ten sonra gelecek yeni bir X-Men filmiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. First Class ile başlayan “Yıllar içinde X-Men” üçlemesi de Apocalypse ile sonlanacağına göre bir sonraki adım ne?

Yeni bir X-Men filmi illa ki planlanıyordur ama Jennifer Lawrence’i de barındıracak ve seriyi devam ettirecek bir film gelecek mi? Şimdilik açıklananlar, Wolverine 3, Gambit, Deadpool 2 ve The New Mutants.

Olivia Munn’ı Psylocke olarak tanıtıp sonra bir daha kullanmazlarsa yazık olur…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Ayrıca Dükkanımıza da bir göz atmayı unutmayın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.
  1. Ali on 1 Nisan 2016

    Beli olmayan bir kadına “psylocke” rolü =( hiç güzel durmamış kıyafet, başka bir adaşı olan “Olivia Wilde” bence daha hoş giderdi !

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.