• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Yeni Wonder Woman Posteri Bir Harika

ÇİZGİ ROMAN

Yeni Wonder Woman Posteri Bir Harika

R.ist.T.O. 23 Temmuz 2016 1


Background
share close

Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminin belki de en iyi kısmı Wonder Woman. Bana katılırsınız veya katılmazsınız, renki, zevkli bir laf var bununla ilgili.

SDCC’de Wonder Womanın 75. Yılı için özel bir panel yapılacak ve Warner Bros. Mantıklı bir şekilde ilk Wonder Woman filmi için büyük bir hype yaratmaya çalışıyor.

Gal Gadot kendi twitter hesabından ilk resmi Wonder Woman posterini paylaştı ve bence muhteşem bir poster olmuş. Hatta belki de bir posterden çok bir grafik tasarım şaheseri gibi. Görsel sanatlar/iletişim okumuş arkadaşlar “adam g*tünden neler uydurmuş” diyeceklerdir belki ama benim bu posterden aldığım izlenimler şöyle.geekstra_wonder woman (2)Gal Gadot’un yüzü gölgeli ve gözün daha çok Wonder Woman’ın kıyafetine gitmesi sağlanmış. İlk fark ettiğiniz şey sarı kırmızı ve mavi renkler ki, BvS’de bu renkleri bu kadar canlı bir halde görmemiştik. BvS’nin “daha ciddi” tonundan kaynaklanan bir seçimdi ama bu canlı renkler filmin çok daha hafif ve eğlenceli olacağı izlenimini veriyor. Bu izlenimin üstüne Lynda Carter, Wonder Woman çizgi dizileri ve çizgi romanlarını doğrudan anımsatıyor. Sizi bilmiyorum ama bu çağrışım bir yandan da 50’lerin kadın gücü akımını ve Wonder Woman’ın bu dönem ABD kültüründeki ikonik pozisyonunu çağırıştırdı.geekstra_wonder womanAyrıca çok gözümüze sokmadan ama gözden de kaçmayacak şekilde kılıcını, kementini ve bilekliğini de gösteriyorlar. Normalde Wonder Woman denince ilk akla gelen silah kılıcı değildir. BvS’de hem kılıç hem de kalkan ile karşımıza çıkmıştı. Hatta BvS’de “daha önce de bu dünyadan olmayan şeyler öldürdüm” gibi bir repliği de var. Kalkansız, yalnızca kılıcın olması filmin aksiyon konusunda da iddialı olduğu izlenimini verdi.

Fonda kullanılan renkler bir yandan Wonder Woman’ın kendi renklerini temsil ederken bir diğer yandan da “savaş sonu zafer anı” hafası veriyor. Toz duman artık dağılıyor ve güneş açıyor gibi. Savaşın sonunda alanda tek başına dik durabilen bir kadın… güçlü bir mesaj ve imaj. Wonder Woman’ın Superman ve Batman ile yarışır bir kahraman olduğunu çizgi romanlarını takip edenler bilir. DC evreninin üç temel taşından birdir kendisi ve bu nedenle Wonder Woman, Superman ve Batman ile birlikte Trinity olarak anılır. Fakat Trinity’nin diğer karakterleri şimdiye kadar defalarca sinemaya uyarlanmış olmalarına rağmen bu filmin Wonder Woman’ın ilk filmi olmasına vurgu yapılıyor gibi geldi.

Yüzünün belirgin olmaması da bence buna hizmet ediyor. Oyuncu kim olursa olsun Wonder Woman karakter ve ikon olarak bu filmi hak ediyor demek istiyorlar. Bu söylemin kesinlikle arkasında olan biriyim doğrusu.

Bir görsel karesi hakkında ne kadar çok yazdın diyebilirsiniz ama posteri ilk gördüğüm andan beri bu şeyler kafamda dolanıp duruyor. Kendi kendime konuşmaktan iyidir diye düşündüm ve sizinle paylaşmak istedim.

Patty Jenkins tarafından yönetilen Wonder Woman filmi 2 Haziran 2017’de vizyona girecek ve kadrosunda Gal Gadot, Chris Pine, Lucy Davis, Connie Nielsen,Robin Wright, Lisa Loven Kongsli, Danny Huston, Ewen Bremner, Saïd Taghmaoui, Elena Anaya , David Thewlis gibi oyuncular bulunuyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has 1 comment.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.