• Home
  • keyboard_arrow_right ÇİZGİ ROMAN
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Zack Snyder’dan Batman v Superman’in Sonu Hakkında Açıklama

ÇİZGİ ROMAN

Zack Snyder’dan Batman v Superman’in Sonu Hakkında Açıklama

Konuk Yazar 30 Mart 2016


Background
share close

Hatırlarsanız The Force Awakens vizyona girdikten sonra ,  yönetmen J.J Abrahams film  hakkında açıklamalar yaparak hem eleştirilere cevap vermiş hem de filmde havada kalan kısımlara açıklık getirmişti. Aynı tarzda açıklamalar Batman v Superman: Adaletin Şafağı vizyona girdikten sonra Zack Snyder’den de gelmeye başladı.

-Yazının bundan sonrası Batman v Superman Dawn Of Justice ile ilgili  spolier içerir.-

Bildiğiniz gibi Batman v Superman: Adaletin Şafağı Superman’in ölümü ile bitti ve bu sansasyonel son, Death of Superman hikayesine sadık kalındığı için bazı fanların hoşuna giderken, bazı fanları memnun etmedi. Collider.com’a bir video röportaj veren Zack Snyder bu sonu önce Christopher Nolan ile konuştuğundan bahsetti.

” İlk başlarda Nolan ile bu konu (Superman’in ölümü )  hakında uzunca sohbet ettik.Gerçekten çok güzel ve bir tür felsefi bir sohbetti.O , konuşma sırasında çok klastı çünkü , bana bunu neden yapmamam konusunda şeytanın avukatlığını harika bir şekilde yaptı.Konuşma sona ererken bana ” Hayır sen haklısın, yapsan daha iyi olacak ” dedi. ”

Konuyu Warner Bros’a açığında ise söyle bir tepki almış.

” Stüdyonun tepkisi şu şekildeydi  ” Ne ?”  ve bende şöyle cevap verdim ” Evet ama ya filmin adı Adaletin Şafağı olursa ? ” onlarda ” Tamam. Tamam. Yaptığın şeyi beğeniyoruz, yaptığın şeyi anlıyoruz. ” dediler.

Videonun ilerleyen kısımlarında ise Snyder , Superman’in filmde ölmesinin sebebinden bahsediyor.

”Bu sonu Superman’in karakterinin gelişimi için düşündüm.Superman’in insanlığını kucaklaması yada insan olmak ile alakalı nihai şeyin ne olduğu bulabilmesi için bir potadan geçmesi gerekiyordu. Superman’in yüzleşeceği nihai şeyin onun ölümlülüğü olması. Bu konuda gerçekten havalı bulduğum şey bu. ”

Zack Snyder’in açıklamaları bu şekilde.Her ne kadar filmi beğensem de Snyder’in bu açıklamaları beni pek tatmin etmedi.Çünkü Süperman’in ölümlülüğü ile yüzleşmesinin zaten Batman’in , Supermen’i duvardan duvara vurduğu sahnede ( Bu sahnede geçen ,  fragmanlarda gördüğümüz , filmde olmayan ancak extended versiyonda yer alacağını düşündüğüm, Batman’in Superman’e söylediği  ” İnsan olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenme zamanın geldi ” repliğini de işin içine katarsak ) işlendiğini düşünüyorum.

Röportajın tamamını izlemek isteyenler için :

The Dark Knight

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.