Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Captain Marvel Haberleri! Oyuncu ve Yönetmen Adayları

Room filmini izlemiş miydiniz? Bu senen en iyi kadın oyuncu Oscarı’nı Brie Larson almıştı. Filmi çok beğendim fakat kendisini eğer dış ses monologları olmasaydı (ki bence çok gereksiz ve yer yer duygu sömürüsü yapıyordu) çok daha fazla beğenirdim.

Brie Larson’un performanı gerçekten iyiydi ve daha önceki dizi/film rollerinde komik/geek karakter performanslarını da beğenerek izliyordum. Anlamışsınızdır ki, Marvel’in Captain Marvel filmi için düşündüğü baş rol adaylarından biri Brie Larson.

Hala kesinleşmiş bir şey yok fakat Disney’in ilk kadın kahramanlı Marvel filmi olması dolayısıyla bu rolün oyuncu seçimine büyük önem verdiği kesin. Hele hele pastanın büyük bir payını oluşturan oyuncak vb ürünleri için bir “çizgi roman uyarlaması aksiyon kadın karakteri” pazarlamak Disney için de bir ilk olacak.

Evet daha önce Jessica Jones, Agent Carter gibi kadın karakter odaklı yapımları oldu fakat Avengers vb MCU filmlerinin yaratacağı film dışı ürün pazarı için “kadın kahraman” filminin bir risk olduğu bir gerçek. Disney’in cepte tuttuğu Frozen vb Disney prenses kitlesine pazarlayabileceği bir ürün çıkmayacaktır (çıkacaksa film nasıl bir film olur???) aksiyon figürü (koleksiyoncu figürlerinden bahsetmiyorum) satın alan oğlanlar Iron Man oyuncağı ile birlikte Captain Marvel almak isteyecekler mi?geekstra_brieBunlar tabii bizi pek alakadar etmez ama potansiyel olarak bu ürünlerin satışı için film kurgusuna müdahale edilmesi gibi bir durum söz konusu olabileceğinden az da olsa endişeliyim.

Carol Danvers’ın MCU’ya Infinity War ile tanıtılacağı kanaatinde olsam da bu kişisel bir teorim ve Danvers, kendi solo filminde ilk defa MCU’ya dahil edilecek.  Senaryo, Guardians of the Galaxy’nin yazarlarından Nicole Perlman ve Inside Out’un Meg LeFauve tarafından yazıldı.

Filmin yönetmeni henüz belli değil fakat söylentiler olası yönetmenler arasında The Babadook’un yönetmeni Jennifer Kent ve Whale Rider’ın yönetmeni Niki Caro’nun bulunduğunu söylüyor.

Tamamıyla kadın yaratıcı ekip ile yola devam etmeyi planladıkları bariz. Daha önce Disney’in McFarland, USA filmini de yönetmiş olan Nici Caro’nun Disney ile daha önce çalışmış olması adaylığını güçlendiriyor gibi. Zira son zamanlarda sanki yeniden bir stüdyo sistemine dönüş söz konusu. Belli başlı yönetmen ve oyuncular belli başlı stüdyolarla çalışıyor gibi görünüyor.

6 Temmuz 2018’de vizyona girmesi beklenen Captain Marvel, oyuncu ve yönetmen seçimleri ne olursa olsun Disney’in gerekiyorsa zorla “olduracağı” bir film olacaktır. Çünkü filmin başarılı olması demek oyuncak ve lisansları için yeni bir segmentin oluşacağı anlamına geliyor…

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Comments to Captain Marvel Haberleri! Oyuncu ve Yönetmen Adayları

  • Captain marvel adamdi lan hatta shazam falan diyodu

    Cagatay C 4 Haziran 2016 15:29 Cevapla
  • Mackenzie Davis-Rachael Taylor-Katheryn Winnick gibi hatunlar var.. Marvel ve kadın oyuncularda zırvalama geleneği chapter bilmem kaç.

    Sonsuz 10 Haziran 2016 08:15 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] Yeni Netflix Dizisi 13 Reasons Why İçin İlk Fragman

Netflix büyük şehir gibi durmaksızın çalışmaya devam ediyor ve önümüzdeki ayın sonunda yeni bir dizi...

ARROW-BIRDS OF PREY!

Yeni 52 öncesi pek takip ettiğim bir takım değildi Birds of Prey ve sanırım en...

Kapat