Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Vikingleri Görebileceğiniz En İyi 5 Film

Vikingleri nasıl bilirsiniz? İyi biliriz. Biz biliriz! Vurduya kırdıya meraklı, az biraz barbar, fethetmek istediği yer için canını ortaya koyan, gemileri dillere destan insanlar bu Vikingler. Yüzyıllar boyunca Avrupa’ya korku salmışlar, adeta titretmişler ayak bastıkları yerleri.

Eh Viking deyince de insanın aklına -en çok benim aklıma- İskandinav mitleri geliyor. Bu yüzden severek izlediğim pek çok filmden kendimce en iyilerini sizlerle paylaşmak istedim. Bolca savaş görebileceğiniz top 5 film listesine başlıyoruz -ki listedeki filmlerin güzellikleri benim için eşdeğer-:

5- Flukt /Escape (2012)

Yönetmen koltuğunda Roar Uthaug’u görüyoruz ki kendisini “Fritt Vilt (Şeytanın Oteli)” filminden bileniniz vardır diye düşünüyorum.

Film Ortaçağ döneminde Norveç’i kırıp geçen veba salgının üzerinden 10 yıl geçmiştir. Fakir bir aile yaşayacak daha iyi yerler bulabilmek için yolculuğa çıkar. Çıktıkları bu yolculukta pusuya yatmış olan haydutlar tarafından saldırıya uğrarlar. Saldırganlar, ailenin tek kızı Signe hariç diğer herkesi acımasızca katleder. Haydutlar, liderleri Dagmar’ın isteği üzerine Signe’i kaçırır ve kampa götürürler. Kampa geldiğinde kendisi gibi ailesinden zorla alınan Frigg adında bir genç kız ile karşılaşır. Signe kaderinde ölüm değil kaçış olduğunu anlar ve bir şekilde Frigg ile birlikte kamptan kaçar. Fakat kaçışı haydutlar tarafından fark edilir ve peşine düşülür.


DEVAM>

Önceki1 - 5Sonraki
Klavyenizi ← → kullanarak ilerleyin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] X-Men: Apocalypse Profesör Nihayet Kel!

X-Men: Apocalypse’in ikonik anlarından biri James McAvoy’un sonunda bildiğimiz (ve sevdiğimiz?) Profesör Charles Xavier kimliğini...

Tim Burton’un “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları” Filminden İlk Fragman

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları(Miss Peregrine's Home for Peculiar Children) son zamanlarda yaygınlaşan kitap uyarlaması filmlerinin...

Kapat