• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right Vikingleri Görebileceğiniz En İyi 5 Film

DİZİ

Vikingleri Görebileceğiniz En İyi 5 Film

nordikhanim 5 Mart 2016


Background

Vikingleri nasıl bilirsiniz? İyi biliriz. Biz biliriz! Vurduya kırdıya meraklı, az biraz barbar, fethetmek istediği yer için canını ortaya koyan, gemileri dillere destan insanlar bu Vikingler. Yüzyıllar boyunca Avrupa’ya korku salmışlar, adeta titretmişler ayak bastıkları yerleri.

Eh Viking deyince de insanın aklına -en çok benim aklıma- İskandinav mitleri geliyor. Bu yüzden severek izlediğim pek çok filmden kendimce en iyilerini sizlerle paylaşmak istedim. Bolca savaş görebileceğiniz top 5 film listesine başlıyoruz -ki listedeki filmlerin güzellikleri benim için eşdeğer-:

5- Flukt /Escape (2012)

Yönetmen koltuğunda Roar Uthaug’u görüyoruz ki kendisini “Fritt Vilt (Şeytanın Oteli)” filminden bileniniz vardır diye düşünüyorum.

Film Ortaçağ döneminde Norveç’i kırıp geçen veba salgının üzerinden 10 yıl geçmiştir. Fakir bir aile yaşayacak daha iyi yerler bulabilmek için yolculuğa çıkar. Çıktıkları bu yolculukta pusuya yatmış olan haydutlar tarafından saldırıya uğrarlar. Saldırganlar, ailenin tek kızı Signe hariç diğer herkesi acımasızca katleder. Haydutlar, liderleri Dagmar’ın isteği üzerine Signe’i kaçırır ve kampa götürürler. Kampa geldiğinde kendisi gibi ailesinden zorla alınan Frigg adında bir genç kız ile karşılaşır. Signe kaderinde ölüm değil kaçış olduğunu anlar ve bir şekilde Frigg ile birlikte kamptan kaçar. Fakat kaçışı haydutlar tarafından fark edilir ve peşine düşülür.


DEVAM>

Tagged as: .

Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Devamını oku:
Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti!

Selam gençler! Normal şartlar altında Saygın, Kafkaesk ve R.ist.T.O. (veya bu grubun ikili kombinasyonlarından biri)...

Edge of Tomorrow [Fragman]

Güncellendi: Ve işte yeni fragman https://www.youtube.com/watch?v=D-NaafzEGE0   Yeni Tom Cruise bilimkurgusu Edge of Tomorrow'un ikinci...

Kapat