Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

Geek&Drink EP08: Live Action Olmasını İstediğimiz Çizgi Romanlar Bölüm 1

LOGO

Selam Gençler!

Bu sefer biraz daha küçük bir ekiple toplandık ama yine çok keyifli, beklenmeyen konuların araya girmesiyle biraz uzamış bir Geek&Drink ile karşınızdayız.

Bir “En İyi” listesi değil. Bu liste dizi veya film formatında live action olarak görmek istediğimiz çizgi romanlar listesi.

Bahsi geçen çizgi romanların listesini spoiler olmaması adına ikinci bölümün yazısına ekleyeceğiz ama muhabbeti geçen birkaç konunun referansını aşağıda bulabilirsiniz.

Eğer ilginizi çekerse daha önceki Geek&Drink podcastlerimize şuradan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfadaki, sitenin sağ kolonundaki ve veya hemen aşağıdaki playerdan play (oynatıcıdan oynat tuşuna basmak?!) tuşuna basıp podcast’i dinlemek suretiyle muhabbetimize kulak misafiri olabilir, hemen altında bulunan download yazısına tıklayarak bilgisayarınıza/telefonunuza indirebilir, yazının altındaki yorum kutusu, facebook sayfamız,  facebook grubumuz ve twitter üzerinden muhabbete ortak olabilirsiniz.

TuneIn Radio üzerinden dinlemek için tıkla!

iTunes üzerinden dinlemek için tıkla!

Referanslar:

Human Target: Peter Milligan tarafından yazılan, Edvin Biukovic, Javier Pulido ve Cliff Chiang tarafından çizilen çizgi roman. https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Target_(Vertigo)
1992’de Rick Springfield’in başrolde olduğu bir sezon süren bir tv serisi yayımlandı ve 2010’da da 2 sezon süren ve Mark Valley, Chi McBride ve Jackie Earle Haley’in oynadığı bir serisi de vardı.
http://www.imdb.com/title/tt0103447
http://www.imdb.com/title/tt1439741

Legends: Sean Bean’in 2014-2015 yılları arasında yayımlanan ajanlık dizisi.
http://www.imdb.com/title/tt2402137/

Ali Larter: İşte bu muhteşem insan.geekstra_ali larterMevlana: Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, şair, düşünür ve mutasavvıf. Tasavvufta Mevlevi yolunun kurucusudur. Adı genellikle aşağıdaki şiirin mısrasıyla birlikte anılsa da şiirin gerçekte Ebu Said-i Ebu’l-Hayr tarafından yazıldığı da iddia edilir.

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,

İster kafir, ister mecusi,
İster puta tapan ol yine gel, ,
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel…
Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz…
Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
Mademki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik…
Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir.

Hannibal: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen’in esfanevi performnasları, muhteşem senaryosu ve prodüksiyonu ile modern tv yapımları arasında zirveyi zorlayan bir yapımdır. Thomas Harris’in The Red Dragon eserinin karakterlerinden esinlenilerek yaratılımış bir NBC dizisidir. 3 sezon devam etmiş olması bir mucizedir.

Bryan Fuller tarafından yaratılmıştır, dizinin yapım ekibinden takip etmenizi önereceğim isimler, yazar/yapımcı Bryan Fuller, Steve Lightfoot, Thomas Harris, görüntü yönetmeni James Hawkinson, yapım tasarımcısı Matthew Davies olacaktır.
http://www.imdb.com/title/tt2243973/

Cross Roads Demon: Gelecekte belirli bir tarihte canını ve ruhunu almak koşuluyla insanların dileğini gerçekleştirdiği söylenen iblis türü. Avrupa folk kültüründe yolların kesiştiği yerler aynı zamanda dünyaların kesiştiği yerler olarak görülür (sembolizim işte…) dolayısıyla bir başka dünya/boyut/evrene ulaşmanın en kolay noktalarından biri olarak görülür, kavşaklarda doğa üstü olayların gerçekleştiğine inanılırdı.

Punisher Born: Garth Ennis tarafından yazılan ve Darick Robertson tarafından çizilen 4 sayılık limitli seri. 2003 yılında Max etiketi altında yayımlandı. Resmi olarak ilan edilmemiş olsa da çoğunluk tarafından Punisher’ın orijini olarak kabul görmektedir.

Mystery Society: Daikhan’ın Mystery Men derken kast ettiği IDW’da yayımlanmış çizgi roman. Steve Niles tarafından yazılmış ve Fiona Staples tarafından çizilmiştir.

Brian K Vaughan: Efsane yazar. Y: The Last Man, Ex Machina, Runaways, Pride of Baghdad, Saga gibi yapıtların yazarıdır.
https://en.wikipedia.org/wiki/Brian_K._Vaughan

Saber Rider: Bu çizgi diziyi bilmiyorsanız muhtemelen çok gençsiniz (bu durumda bir şey diyemiyorum) ama 80’lerde büyüdüyseniz ve bilmiyorsanız, yazıklar olsun!

Firefly: Açıklamaya ihtiyaç duyması beni üzen hakkı yenerek çok erken iptal edilmiş Joss Whedon dizisidir.
http://www.imdb.com/title/tt0303461/

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
Yeni Fantastic Four Filminin Kadrosu Belli Oldu!

Üzerinde uzun bir süredir konuşulan Fantastic Four "reboot" konusuna kan geldi, can geldi. Fox'un önceki...

Spider-Man: Homecoming’den İlk Resmi Poster

Spider-Man: Homecoming'den ilk resmi poster geldi. Posteri bizzat Tom Holland kendi resmi twitter sayfasından paylaştı....

Kapat