• Home
  • keyboard_arrow_right FİLM
  • keyboard_arrow_right STAR WARS
  • keyboard_arrow_right Disney Rogue One’ı Beğenmedi?

FİLM

Disney Rogue One’ı Beğenmedi?

R.ist.T.O. 3 Haziran 2016


Background
share close

Star Wars’ın Disney’e geçmiş olması bence artık genel tarafından kabul görmüş bir durum (her ne kadar çevremde bazı hardcore fanlar Lucas’ın kendilerine yaptıkları en büyük ihanet olarak görseler de). Benim gibi daha casual fanlar için her sene Star Wars evreninden bir filmin çıkacak olması bile gayet mutluluk verici.

Şahsen Star Wars ana serisinden ziyade evrenin farklı yönlerini ve karakterlerini ele alacak olan filmleri benim daha çok ilgimi çekiyor. Sonuçta koskoca bir galaksiyi sahne olarak kullanan bir hikayenin yalnızca bir ailenin (Skywalkergillerden bahsediyorum  – her ne kadar 7 ile bunu kırmış  gibi görünseler de) hikayesinden ibaret olmaması gerekir.

Rogue One’ın bana ilginç gelmesinin ana sebebi bu olsa gerek fakat Page Six’in haberine göre Disney yönetimi Rogue One’ın mevcut halinden hiç memnun kalmamış ve film projesinin ‘kriz’de olduğunu bildiriyor.

Disney yönetimi filmden büyük memnuniyetsizlik duyduklarından Rogue One, Temmuz ayında 4 haftalık yoğun bir yeniden çekim sürecine girecek.

Deniyor.geekstra_rogue_oneDisney’den yapılan resmi bir açıklama değil tabii. Page Six’in adını veremediği ‘kaynaklar’dan gelen dedikodulardan ibaret şimdilik. Bence ortaya çıkan film Disney’in istediğinden çok daha olgun seyirciye hitap eden bir film olmuş olabilir ve daha genel bir seyircilere hitap etmesi için varsa, şiddet, karışık anlatım ve cinsellik içeren sahnelerin yeniden çekimi istenmiş olabilir.

Şimdiye kadar gördüğümüz fragmanlar Rogue One’ın diğer Star Wars filmlerinden farklı olarak gençlerin empati kurabileceği genç bir oyuncu barındırmaması dikkat çekiyor. Diğer filmlerin komedi ve hafifletici öğeleri olarak kullanılan dornlar, Chewbacca ve Jar Jar da yok. Filmin biraz daha eğlenceli ve ‘aile’ye uygun hale getirilmesi gerekmiş olabilir.

Tabii büyük filmlerde yeniden çekim yapılması çok sık oluşan bir durum ve yalnızca spekülasyonlardan bahsediyoruz.

16 Aralık 2016’da vizyona girecek olan Rogue One: A Star Wars Story filmini Gareth Edwards yönetiyor ve oyuncu kadrosunda Felicity Jones, Diego Luna, Ben Mendelssohn, Donnie Yen, Jiang Wen, Mads Mikkelsen, Alan Tudyk, Riz Ahmed, Forest Whitaker gibi isimler yer alıyor.

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi!
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Tagged as: .

Author

R.ist.T.O.

İzle, oku, tüket... Tekrarla.

list Archive

Background
Previous post

Post comments

This post currently has no comments.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.