• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right OYUN
  • keyboard_arrow_right Assasin’s Creed Dizisi Geliyor !

DİZİ

Assasin’s Creed Dizisi Geliyor !

kingis 24 Mart 2017


Background
share close

Assasin’s Creed serisinin ilk beş oyunu (Assasin’s Creed I,Assasin’s Creed II, Assasin’s Creed Brotherhood, Assasin’s Creed Revelations, Assasin’s Creed  III) gerek oynanış, gerek genelinde anlattığı hikaye gerekse her oyunun anlattığı hikaye bazında eksikleri olsa da oyun tarihine adını bir şekilde yazdırmışlardı.

assassin's creed ezio altair connor ile ilgili görsel sonucu

Sonrasında ise Ubisoft aldığı yegane kararla genel hikayesi olmayan, sadece bir dönemi anlatan sıradan oyunlar yaptı, kuvvetle muhtemel yapmaya da devam edecek.

Geçtiğimiz yıl ise oyunlardan ve kendince başarılı olan kitaplardan farklı olarak Assasin’s Creed adıyla bir film yaptı. Fanlar da eleştirmenler de filmi beğenmedi. Gayet başarısız bir yapımdı. Filmi ne Michael Fassbender, Marion Cotillard gibi oyuncular kurtarabildi ne de konsept ve konu olarak güzel bir şekilde uyarlanabilecek olan Assasin’s Creed.

aguilar assassin's creed ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz günlerde bir Ask Me Anything (AMA) oturumunda Assassin’s Creed İçerik Yöneticisi Aymar Azaizia, projeyle ilgili Assassin’s Creed fanının sorusuna cevap verdi ve şirketin diziyi hazırlamakta olduğunu söyledi. Yapım hakkında bilgi verilmedi. Hangi suikastçı, hangi dönem gibi merak ettiğimiz konulara hiç değinilmedi. Popüleritesi yüksek efsane suikastçı Ezio Auditore da Firenze veya Altair Ibn la Ahad veyahut oyunlarda gördüğümüz herhangi bir suikastçıyı görürmüyüz ? Görsek bile film gibi “keşke görmeseydik” diyeceğimiz bir yapım mı çıkar ? Yoksa Ubisoft son oyunlar gibi günümüzle alakasız bir dönem dizisi tadında bir yapım mı çıkarır ?

Diğer bir mesele ise hangi platformdan yayınlanacağı. Geçen yıl bir Ubisoft-Netflix ortaklığı/münakaşası dolanıyordu dillerde. Aslında Assasin’s Creed’de buna uygun. Bol aksiyonlu iyi hikayeli bir Netflix dizisi görsek fena olmaz. Ama Ubisoft bu, sağı solu belli olmaz.

 

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.