• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right MARVEL
  • keyboard_arrow_right [İnceleme] Agents of SHIELD 04×16 – Bir Bakış Attın Kalbimi Yaktın!

DİZİ

[İnceleme] Agents of SHIELD 04×16 – Bir Bakış Attın Kalbimi Yaktın!

Konuk Yazar 17 Nisan 2017


Background
share close

Oh be! Harbiden oh be. Agents of SHIELD aradan ne döndü öyle be? Bu cümleden sonra belirteyim ki bundan sonrası ebesinin gözü kadar SPOİLER! Aman ona göre okuyun, bize boşuna çemkirmeyin sonra!

Önce bi olayları özet geçelim, ortalık biraz durulsun, çünkü çok karıştı çok! Yıl 2017. Hydra devrimi gerçekleşmiş; Ex-Director Phil Coulson TAHITI Proje’sinden bir öğretmen olarak uyanmış; May’in Bahreyn’de kurtardığı küçük kız Cambridge Accident adı verilen yüzlerce kişinin öldüğü bir olaya sebep olmuş; Fitz bu olayda Jemma’yı kaybetmesi sonucu kendini Inhumanlar’ı yok etmeye adamış ve Hydra’nın 2 numaralı adamı konumuna gelmiş. Bakışlarına kurban olduğumuz Ward’umuz biricik Skye’ının Inhuman çıkması sonucu Inhuman direnişine katılmış. Skye güçlerinden yoksun bir şekilde HYDRA ajanı olmuş ve Inhumanları avlayan HYDRA takımının içinde kendine yer bulmuş. Manyak yapay zekamız Aida, Madame Hydra kılığında, Fitz’e yanlayarak Dünya’yı yönetmeye başlamış. Falanlar filanlar…

MARVEL'S AGENTS OF S.H.I.E.L.D. - "What If..." (ABC/Jennifer Clasen) MALLORY JANSEN
MARVEL’S AGENTS OF S.H.I.E.L.D. – “What If…” (ABC/Jennifer Clasen)
MALLORY JANSEN

Ya her şey o kadar güzel işlenmiş ki bölüm boyunca, herkesin yaşadığı olayların sonucunda nelere dönüşebileceği o kadar güzel düşünülmüş ve hikaye örgüsüne o kadar güzel yedirilmiş ki verilen hiçbir  kararı veya verilen bu kararlar sonucu ortaya çıkan hiçbir sonucu yadırgayamıyorsun. Yani şu zamana kadar gördüğümüz karakterizasyonların bir gram dahi dışına çıkılmadan bu gerçekliğin oluşturulmuş olması muazzam değil mi? Sürekli güvenli bir ev arayan Ward’un, bulduğu güvenli evi korumak için inandığı değerlere Framework içinde tekrar ihanet etmesini, Fitz’in Jemma’yı kaybettikten sonra intikam yemini etmesini, Coulson’ın keşke bu işlere girmeseydim deyip bir şekilde TAHITI yardımıyla da olsa sıradan bir hayat yaşamasını falan yadırgar mısınız yani?

Karakterizasyonları bir kenara bırakıp biraz da hikaye akışından bahsedelim. Coulson gördüğümüz gibi bölümün tek yadırgadığım kısmı olan son sahnesinde bir peep talk eşliğinde Daisy’i hatırladı. Burayı çok sağlam yedirmeleri lazım. Framework’un bir açığı olarak bu noktayı kullanmaları lazım. Yoksa cidden bu diziye bir peep talk ile karakterin gerçek kimliğini hatırlaması yakışmıyor, bu dizi şu zamana kadar yaptığı her hamlede izleyicilerin zekasına oynadı, şu noktadan sonra salakça hareketlerde bulunacaklarını sanmıyorum. Neyse Fitz ise büyük ihtimalle Jemma’nın Cambridge’de değil de HYDRA ajanlarının suikastinde öldüğünü öğrenip doğru yolu bulacak. Nedensizce ben May’in Framework’un sonuna kadar HYDRA’ya sadık kalacağını belki de sezonun sonunda kill-off yiyeceğini düşünüyorum. Karakter miadını doldurdu bence be. Artık Bahreyn’de kızı öldürmeseydi neler olacağını da öğrenmiş olduk. Bence bu karakterin artık yapacağı pek bir şey kalmadı.geekstra_agents of hydra (1)Hikayenin diğer tarafında Inhumans vs Hydra hikayesi söz konusu. Bu hikaye sezonun geri kalan kısmının ne kadarlık bir bölümünü kaplayacağını tahmin edemiyorum ancak hikayenin akışında muazzam bir yere sahip olacağı konusunda hemfikiriz sanırım. Artık Inhumanlar HYDRA’yı yıkar mı, yoksa HYDRA Inhumanlar’ı yok ederken bizim ekip son anda Framework’ten çıkar mı onu bilemeyeceğim ancak iki taraftan birinin mutlak bir galip olacağını düşünüyorum.

Bir de şu ana kadar Framework içerisinde görünmeyen ve bizleri meraklandıran 5 isim mevcut. New 52 DC Animated Universe’ün Batman’i, bizim atanmış Director’ümüz Jeffrey Mace; kızına kavuştuğunu varsaydığımız, makine mühendisimiz, aşk doktorumuz Mack; Framework’un babası, gerçek dünyada azrailin pençesini  kendi yarattığı makine tarafından yemiş Radcliffe; bir de kadroya tekrar geri döneceği açıklanan Tripp. Bunlar hikayenin hangi taraflarında yer bulacaklar onları da ileriki bölümlerde göreceğiz artık.

Ve gelelim canımız ciğerimiz Ward’a. Ne özlemişiz seni be. Harbi sensiz bu dizi bir eksikmiş. Yine bir bakış attın kalbimizi yaktın be! Şu karakteri bir şekilde LMD ayağına falan gerçek dünyaya çıkarırlarsa güzel olmaz mı? Ne dersiniz? Yapsınlar mı onu bir LMD? Ha?

Yazan : ModernMyth

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.