Çizgi Roman, Film-Dizi, Oyun, Etkinlik haberleri, Cosplay galerileri ve Podcast yayınları!

[SPOILERSIZ-İlk Bölüm/İnceleme] Iron Fist

Netflix dizi sektörü için devrim niteliğinde bir platform. Normal televizyondaki dizileri izleyebilmemizin yanı sıra House of Cards, Narcos, Stranger Things gibi Netflix serilerini izlemeye başladığımız an Netflix’e artık adeta bağlanmıştık.

netflix ile ilgili görsel sonucu

Bu yapımlardan bazıları ise Marvel ile ortak yapımlardandı. Çok iyi iki sezon geçiren Daredevil ve ortalama üstüne çıkan Jessica Jones ve Luke Cage‘den sonra Netflix yeni işi ise Iron Fist idi. An itibari ile 13 bölümü yayınlandı, ancak biz ilk bölümden bahsedelim.

iron fist tv series ile ilgili görsel sonucu

Danny Rand (Finn Jones), kendisinin ölü sanıldığı yıllar sonra New York’a geri döner. Ölü sanılma sebebi ailesi ile yıllar önce geçirdiği uçak kazasıdır. New York’a döndüğünde ise aile şirketinin ailesinin ortağı Meachum’lar tarafından yönetildiğini görür. Konuşmaya çalışır, kimse onun Danny Rand olduğuna inanmaz, inanmak istemez. Ancak Danny ölü sanıldığı yıllarda yaşadığı uzak doğuda dövüş teknikleri ve büyülü/mistik sanatları öğrenmiştir.

Konu çoğu yapımlarda bildiğimiz bir konu. Karakterler daha ilk bölümden daha ilk bölümden rengini belli etse de bizi kötü bir yapımın beklediğini sanmıyorum. Harika aksiyon sekansları ve dövüş kareografileri göreceğimize inanıyorum. Luke Cage ve özellikle Jessica Jones aksine karakterden dolayı Daredevil vari bol yakın dövüşlü iyi çekimler ve iyi bir karakterizasyonla Netflix’in başarılı işlerine bir tane daha ekleyebileceğini düşünüyorum. Marvel Dizi Evreni‘ni takip edenlerin izlemesini kesinlikle, diğer izleyecilerin ise en az bir bölüm şans vermesi kanaatindeyim.

Sezon sonunda ise zaten çizgi romanlardan “kankası” Luke Cage ile tanışıp/takılıp gelecek Netflix dizisi “The Defenders“a bir yol yapılacağını düşünüyorum ve kuvvetle muhtemel yapılacaktır da.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Loading...
Devamını oku:
[Fragman] The Flash 2. Sezon Finali

Belki bazılarınız bu fragmanı gördüğünde final bölümü yayımlanmış olacak ama olsun yine de dursun şurada. Geçen...

Haftalık Geek Bakışı – 09 (20.03.2017 – 27.03.2017)

Selam Gençler! Bu hafta yine dolu dolu bir geek bakışımız var. Ele aldığımız haber sayısı...

Kapat