• Home
  • keyboard_arrow_right DİZİ
  • keyboard_arrow_right Judge Dredd Televizyon Dizisi Oluyor

DİZİ

Judge Dredd Televizyon Dizisi Oluyor

David 11 Mayıs 2017


Background
share close

Bir İngiliz çizgi romanı olan Judge Dredd’i pek çoğumuz başrolünü Slyvester Stallone’un başrolünde oynadığı 1995 yapımı aynı adlı film ile tanıma fırsatı bulmuştuk. Zaman içerisinde kült mertebesine ulaşan filmin birde 2012 yılında aynı adlı yeniden çevrimi yapılmıştı. Başrolünü Karl Urban’ın oynadığı film pek de olumlu eleştiriler almamıştı. Şimdi ise Judge Dredd, bir televizyon dizisi olma yolunda. Entertainment Weekly‘nin özel haberine göre Judge Dredd’in haklarını ellerinde bulunduran bağımsız oyun firması ve yayımcı Rebellion Studios ve daha önce 2012 yapımı filminde yapımcı şirketi olan IM Global Studios , Judge Dredd: Mega City One adında bir televizyon dizisinin yapımı için anlaşmaya varmış durumda.

Dizi gelecekte, Amerika Birleşik Devletleri’nin Doğu Kıyısı’nda bulunan ve kalabalık bir suç şehri olan Megalopolis’de geçecek. Dizinin, bir yargıç grubunun ( Hakim, juri ve infazcı rollerini bünyesinde toplayan futuristik polisler) 22. yüzyılın tehlikelerine meydan okuduğu bir topluluk draması olması planlanıyor.

idw-judge-dredd

Image via Rebellion

Rebellion Studios’un başkanları başkanları Jason Kingsley ve Chris Kingsley, dizi hakkında şu açıklamalarda bulunmuşlar.

Judge Dredd’in Mega-City One’ını televizyon ekranlarında göreceğimiz için çok heyecanlıyız. Sosyal medya üzerinden baskı yapan hayranlara teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte pek çok arka plan çalışması ve büyük bir heves ile, çizgi roman okur kitlemizi ve hatta genel televizyon izleyicisini de memnun edecek büyük bütçeli bir prodüksiyon yapmayı hedefliyoruz.

Dizide Dredd karakterini kimin canlandıracağı yada yönetmen koltuğunda kimin oturacağı ise henüz belli olmamasına karşın, dizinin teaser posteri yayımlanmış durumda. Posterde yer alan dizinin sloganı ise şu şekilde ”400 milyon yurttaş ve her biri potansiyel birer suçlu. ”

mc1_poster

Image via Rebellion, IM Global & Entertainment Weekly

Geekstra ailesiyle her konuda muhabbet için Facebook Grubumuza bekleriz.
TwitterYoutube ve Google + hesaplarımızdan da bizleri takip ediniz, Seviniz bizi! Bize destek olmak isterseniz, PATREON sayfamızdan bizlere destek olabilirsiniz.
Bu arada dost sitemiz Paralel Evren Çizgi Roman Dükkanına da göz atın!

Etiketler: .

Previous post

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Yorumunu Yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bu site çöp yorumlardan kaçınmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıkla.